Co zrobić, żeby włosy się nie elektryzowały zimą? Spryskaj czapkę i szalik tą miksturą

Spuszone i elektryzujące się włosy to częsty problem, szczególnie zimą. Powodem jest suche powietrze, ale też czapki, szaliki i swetry, które nosimy w chłodniejsze miesiące. Co zrobić, żeby włosy się nie elektryzowały? Wystarczy sięgnąć po ten trik.

Po zdjęciu czapki włosy stają dęba? "Kopiesz prądem" i czujesz, że pasma stają się coraz bardziej niesforne? To powszechny problem jesienią i zimą. By zapobiec elektryzowaniu się włosów, warto sięgnąć po niezawodne sposoby i dokładnie przyjrzeć się zawartości szafy. W ograniczeniu problemu pomoże ta mikstura.

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Więcej sprawdzonych porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Co zrobić, żeby włosy się nie elektryzowały? Wypróbuj ten domowy płyn antystatyczny

Całkowite wyeliminowanie problemu nie zawsze jest możliwe. Wszystko zależy od typu włosów, stosowanych kosmetyków, pogody za oknem, a przede wszystkim materiałów, z których wykonane są elementy naszej garderoby. Swetry, szaliki czy czapki z akrylu, poliamidu czy poliestru będą powodować elektryzowanie się włosów. Bawełna czy wiskoza to bezpieczny wybór. Wymiana zawartości szafy to jednak nie zawsze dobre wyjście. Istnieją prostsze sposoby. Dobrym pomysłem będzie spryskanie czapki czy szalika płynem antystatycznym. Możesz go wykonać samodzielnie. Do butelki ze spryskiwaczem wlej szklankę wody destylowanej, 4 łyżki octu i łyżkę gliceryny. Dodaj też ulubiony olejek eteryczny, który pozwoli zniwelować nieprzyjemny zapach octu. Dokładnie wymieszaj. Tak przygotowaną miksturą spryskaj czapki, szaliki czy swetry.

Dlaczego włosy się elektryzują? Sprawdź, jak temu zapobiec

Odzież czy akcesoria, takie jak szaliki i czapki, nie są jedynymi powodami elektryzowania się włosów. Wpływ na to mają również kosmetyki, stan i typ naszych włosów, a nawet pogoda za oknem. Włosy cienkie, zniszczone i suche są bardziej podatne na elektryzowanie się. Temu zjawisku sprzyja też suche powietrze. Jak temu zapobiec?

  1. Zadbaj o odpowiednie nawilżanie włosów. Pamiętaj o równowadze między stosowanymi humektantami, proteinami i emolientami.
  2. Często elektryzujące się włosy płucz mieszanką chłodnej wody i octu jabłkowego.
  3. Unikaj szczotek i grzebieni wykonanych z plastiku.
Więcej o: