Zwykle dodajesz ją do ciasta, tym razem posyp zlew i wypoleruj. Będzie lśnił jak nowy

Zlewy ze stali nierdzewnej prezentują się wyjątkowo dobrze. Pod warunkiem że są idealnie czyste i lśniące. Nawet niewielki zaciek wygląda nieestetycznie i jest widoczny na pierwszy rzut oka. By przywrócić dawny blask, nie potrzebujesz drogich środków. Potrzebne produkty znajdziesz w swojej kuchni.

Zlewozmywaki w naszych kuchniach narażone są na wiele przeróżnych zabrudzeń. Myjemy w nich naczynia, owoce i warzywa, ręce. Resztki jedzenia, tłuszcz czy kawa sprawiają, że na powierzchni zlewu zaczyna tworzyć się warstwa ciemnego osadu. W połączeniu z twardą wodą daje to niezbyt estetyczny efekt. Do czyszczenia i polerowania zlewu możesz sięgnąć po specjalistyczne środki czy pasty lub wypróbować domowe sposoby.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Więcej trików i porad domowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Posyp nią zlew i zacznij polerować. Będzie lśnił jak nowy

Bez niej nie wyobrażamy sobie pieczenia ciast. Dodajemy ją do pierogów, naleśników, wykorzystujemy nawet do smażenia czy gotowania zup. Mowa oczywiście o mące. Okazuje się, że przydaje się nie tylko do wypieków czy przygotowywania różnych potraw, lecz także podczas codziennych porządków. Niektórzy wykorzystują ją do mycia włosów, inni sięgają po nią w zabawach z dziećmi. Mąka przyda się również do wypolerowania zlewu ze stali nierdzewnej.

  • Umyj zlew wodą lub ulubionym produktem do czyszczenia. Spłucz i wytrzyj do sucha.
  • Posyp mąką zlewozmywak.
  • Sięgnij po czystą i suchą ściereczkę. Zacznij polerować.

Gdy powierzchnia zlewu będzie lśniła, pozbądź się mąki przy pomocy zmiotki, zbierz ją ściereczką lub odkurz. Nie spłukuj jej wodą, może bowiem doprowadzić do zatoru w odpływie.

Czym wyczyścić i wypolerować zlew? Sięgnij po niezawodny ocet i... oliwkę dla dzieci

Mąka to nie jedyny kuchenny produkt, który pozwoli zadbać o powierzchnię zlewu. Po co jeszcze warto sięgać?

  1. Oliwa lub oliwka dla dzieci: nałóż łyżkę produktu na ściereczkę albo ręcznik papierowy, wypoleruj wyczyszczony wcześniej zlew. Dzięki temu będzie lśnił, a tłuszcz zakonserwuje powierzchnię.
  2. Ocet: pozwoli pozbyć się osadu z kamienia. Ocet możesz zastąpić sokiem z cytryny lub kwaskiem cytrynowym. Spryskaj powierzchnię, szczególnie miejsca, w których gromadzi się kamień. Pozostaw na 30 minut. Spłucz i wytrzyj do sucha.
Więcej o: