Wymieszaj z wodą, a potem wlej do nory. Ten skuteczny sposób na kreta kosztuje tylko 2 złote!

Jak pozbyć się kreta z ogrodu? Ten nieproszony gość potrafi wyrządzić sporo szkód i przynieść duże straty w plonach. Wypróbuj te humanitarne domowe sposoby, a kopce znikną w mgnieniu oka! Istnieje taki sposób na kreta, który nic nie kosztuje.

Te niewielkie stworzenia to duży problem dla ogrodników. Ich obecność szkodzi roślinom, przez co ogrom włożonej pracy w ich uprawę idzie na marne. Jak z nimi walczyć? Zanim sięgniesz po chemiczne preparaty na gryzonie, warto wypróbować nieco bardziej ekologiczne i humanitarne sposoby. Oto kilka z nich. 

Zobacz wideo Jak się pozbyć moli spożywczych? Są na to domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Humanitarny sposób na kreta. Sięgnij po produkt z kuchni i wymieszaj go z wodą

Krety, jak inne gryzonie, mają mocno wyczulony zmysł węchu. Jeżeli chcesz, aby kopce zniknęły, a nieproszeni goście natychmiast opuścili teren twojego ogrodu, wystarczy sporządzić prosty domowy roztwór. Wymieszaj ocet z wodą w proporcjach 1:1 i wlej preparat do nory. Intensywny zapach natychmiast odstraszy szkodniki, które zaczną szukać nowego miejsca do życia, a twoje zmartwienie zniknie.

Jak pozbyć się kreta z ogrodu? Posadź w nim te rośliny 

Ocet to nie jedyny zapach, który drażni te ssaki. Aby przepłoszyć gryzonie, zasadź w ogrodzie przynajmniej jedną z tych roślin: 

  • czosnek, 
  • bazylia,
  • czarny bez,
  • wilczomlecz, 
  • komosa. 

Ich obecność spowoduje, że kret nie będzie chciał zamieszkać na twoim terenie, ani nawet w jego pobliżu. 

Domowy odstraszacz na kreta. Za ten trik nic nie zapłacisz

Zapach innych zwierząt, przez krety, jest kojarzony z zagrożeniem. Gdy gryzoń wyczuje drapieżnika, szybko poszuka nowego lokum. Jeżeli jesteś właścicielem psa lub kota, wyczesz pupila i wrzuć do nory kłębki sierści. Szkodnik skojarzy to miejsce z niebezpieczeństwem i nie będzie chciał dłużej w nim przebywać. 

Warto pamiętać, iż obecność kretów ma także swoje zalety. Te ssaki żywią się ślimakami, które także są niezwykle uciążliwymi szkodnikami niszczącymi uprawy.

Więcej o: