Jak pozbyć się myszy? Nie potrzebujesz pułapki! Ten zapach, choć przyjazny dla ludzi, w mig je wypłoszy

Jeśli odkryjesz, że masz myszy w domu, spiżarni, lub na strychu, warto szybko zainterweniować. Nie musisz jednak od razu przechodzić do radykalnych metod. Pułapka na myszy nie jest najlepszym rozwiązaniem, kiedy możesz użyć innych, lepszych i humanitarnych sposobów na gryzonie.

Myszy w naszym domu mogą się okazać niemałym problemem. Często wyrządzają szkody, przegryzając kable, robią dziury w ścianach, meblach oraz mogą zanieczyszczać jedzenie. Dowiedz się, dlaczego myszy pojawiają się w naszych domach, jak rozpoznać, że mamy je w domu, oraz jak temu zapobiegać i odstraszać. Czy istnieje jeden skuteczny sposób na to, jak zwalczyć myszy? Czy trzeba wykorzystywać drastyczne środki? Podpowiadamy. 

Płukanka na włosy Sposób na szybki porost włosów. Wystarczy produkt rozcieńczony z wodą

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak rozpoznać myszy i skąd pojawiają się w domach?

gryzonie szukają przede wszystkim ciepłego schronienia oraz pożywienia. Jakie są pierwsze oznaki przebywania w domu myszy? Między innymi: pozostawiają po sobie odchody, wydzielają nieprzyjemny zapach oraz nadgryzają jedzenie, czy kable, meble czy nawet ściany. Często również możemy usłyszeć aktywność mysz w naszym domu w nocy, w momencie, kiedy jest cicho. Gryzoń czuje się na tyle bezpiecznie, by móc zacząć grasować po naszej kuchni w poszukiwaniu jedzenia, możemy więc usłyszeć odgłosy przegryzania.

Kret w ogrodzie Wymieszaj i wlej do nory. Ten sposób na kreta kosztuje tylko 2 złote!

Jak pozbyć się myszy humanitarnie? Wykorzystaj popularne zapachy

Domowe sposoby na pozbycie się myszy dzielą się na zapobieganie i odstraszanie. Te sposoby mogą skutecznie pomóc w walce z gryzoniami. Żeby myszy nie dostawały się do domu, musimy najpierw zadbać o uszczelnienie wszystkich dziur, przez które mogłyby się one dostać. Nawet najmniejsze szczeliny dobrze jest zabezpieczyć. Następnie należy zadbać o porządek w miejscach z żywnością, czy nawet usuwać regularnie np. kartony, w których myszy mogą robić gniazda. Zapasy z żywnością dobrze jest trzymać w szczelnych pojemnikach 

Myszy można skutecznie odstraszyć za pomocą rozłożenia ziół w okolicach ich gniazda. Mysie gniazdo możemy zlokalizować dzięki dużej ilości odchodów w tym miejscu. Rośliny, które są wyjątkowo nieprzyjemne dla tych gryzoni: 

  • mięta 
  • lawenda 
  • wrotycz 
  • dziki rumianek

Dodatkowo myszy źle znoszą zapach świeżych liści pomidora, które również można położyć obok gniazda. Jeśli te metody nie zadziałają, można zaopatrzyć się w elektryczny wypłaszacz na myszy. Wysyła on dźwięki niesłyszalne dla człowieka, jednak są dość nieprzyjemne dla uszu gryzonia.

Więcej o: