Włóż papier toaletowy do lodówki! Ten trik kosztuje tylko 1 zł, a skutecznie rozwiąże problem

Choć może wydawać się to abstrakcyjne, z pewnością poprawi komfort twojego życia. Weź złotówkę i biegnij do sklepu po ten produkt. Dzięki niemu natychmiast pozbędziesz się częstego domowego problemu.

Z pewnością każdy zderzył się z problemem, jakim jest intensywny i nieprzyjemny zapach wydobywający się z lodówki. Często jego przyczyną jest zepsuta żywność, lecz zdarza się także, iż zlokalizowanie jego źródła staje się katorżniczym wyzwaniem. Nie trudź się więcej. Wystarczy jeden produkt i prosty trik, a twoje zmartwienie zniknie w mgnieniu oka! 

Zobacz wideo Jak najłatwiej wyczyścić urządzenia kuchenne - piekarnik, zmywarkę i kran?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się brzydkich zapachów z lodówki? Włóż do niej papier

Okazuje się, iż genialnym sposobem na pozbycie się nieprzyjemnej woni wydobywającej się z lodówki jest włożenie do niej rolki papieru toaletowego. Brzmi szalenie? Wcale takie nie jest! Ten trik od wieków cieszy się dużą popularnością, a co więcej przynosi natychmiastowe efekty. Co dokładnie należy zrobić? 

  1. Weź miskę i wlej do niej letnią wodę tak, abyś mógł w niej zamoczyć całą rolę papieru. 
  2. Dodaj do niej odrobinę sody oczyszczonej, którą zapewne znajdziesz w swojej kuchni lub kupisz za grosze w każdym sklepie spożywczym. 
  3. Wymieszaj porządnie roztwór i namocz w nim papier
  4. Mokrą rolkę umieść w lodówce na całą noc

Soda zacznie zbierać nieprzyjemne zapachy, a ty w końcu będziesz mógł otwierać swoją lodówkę z przyjemnością.

Nieprzyjemne zapachy w lodówce? Ten popularny owoc zdziała cuda

Innym sposobem, który zwalczy powszechny problem, jest użycie cytryny. Ten lubiany przez ludzi owoc świetnie poradzi sobie z niechcianymi zapachami wydobywającymi się z lodówki. Jak to działa? Przekrojona na pół cytryna, umieszczona na dolnej lub górnej półce, zbierze nieprzyjemną woń, powodując, że lodówka zacznie pachnieć "świeżością". W podobny sposób zadziałają również inne cytrusy m.in. pomarańcz i limonka. Warto jednak pamiętać, iż jest to żywność, więc tego typu "odświeżacze powietrza" należy często wymieniać, aby same nie stały się źródłem brzydkiego zapachu.

Domowy pochłaniacz można stworzyć również z surowego ziemniaka, czy torebki po czarnej herbacie. Jeżeli zdecydujemy się, na którąś z tych opcji, to również trzeba pamiętać o częstej wymianie tych produktów. Pojawiająca się na nich pleść i namnażające się bakterie spowodują, że zupełnie niechcący uzyskamy efekt odwrotny od zamierzonego

Więcej o: