Zbyt duża wilgotność powietrza może prowadzić do rozwoju pleśni i grzyba w mieszkaniu. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby niwelować powstawanie wilgoci w domu. Jak usunąć wilgoć z mieszkania? Poznaj metody, które sprawią, że już nie zobaczysz zaparowanych okien po nocy.
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Zaparowane okna i skraplająca się na nich woda to częste zjawisko w wielu domach, które możemy zaobserwować głównie jesienią i zimą. Niekorzystne warunki atmosferyczne i wysoki poziom wilgoci na zewnątrz wpływa na pojawiania się wody na oknach. Jeśli masz taki problem u siebie w domu, warto sprawdzić wentylację pomieszczenia, jak i poziom wilgoci.
Zbyt duża wilgotność w mieszkaniu może powodować rozwój pleśni i grzybów. Właśnie dlatego pamiętaj o regularnym wietrzeniu pomieszczeń, aby usunąć wilgoć z pomieszczenia. Wietrzenie powinno trwać około 15 minut poprzez otwieranie okna na oścież. Jeśli nie ma cię w domu przez cały dzień, warto rozszczelnić okna, aby była jakakolwiek wentylacja.
Jeśli chcesz uniknąć codziennego wycierania zaparowanych okien, możesz spróbować domowych sposobów na wilgoć. Domowe pochłaniacze wilgoci zniwelują jej nadmiar i mogą uchronić cię przed pleśnią i grzybami. Przy oknie gdzie skrapla się woda, połóż miseczkę z woreczkiem ryżu na noc lub wsyp go do starej pończochy, powinien on wchłonąć sporą część wilgoci. Podobnie działa soda oczyszczona, która wrzucona do pojemnika lub talerzyka pochłonie nieco wilgoci.