Mokre okna po nocy i zaparowane szyby? Te metody pozwolą szybko pozbyć się wilgoci z domu

Martwi cię pojawiająca się para i woda na oknach? Codziennie rano po nocy wycierasz okna szmatką? To oznaka, że masz w domu za dużo wilgoci. Jak pozbyć się wilgoci z domu? Poznaj najlepsze domowe sposoby na uniknięcie grzyba na ścianach i suficie.

Zbyt duża wilgotność powietrza może prowadzić do rozwoju pleśni i grzyba w mieszkaniu. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby niwelować powstawanie wilgoci w domu. Jak usunąć wilgoć z mieszkania? Poznaj metody, które sprawią, że już nie zobaczysz zaparowanych okien po nocy.

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co na wilgoć w domu? Skraplająca się woda na oknach to duży problem

Zaparowane okna i skraplająca się na nich woda to częste zjawisko w wielu domach, które możemy zaobserwować głównie jesienią i zimą. Niekorzystne warunki atmosferyczne i wysoki poziom wilgoci na zewnątrz wpływa na pojawiania się wody na oknach. Jeśli masz taki problem u siebie w domu, warto sprawdzić wentylację pomieszczenia, jak i poziom wilgoci.

Jak pozbyć się wilgoci ze ścian i sufitu? O tym pamiętaj

Zbyt duża wilgotność w mieszkaniu może powodować rozwój pleśni i grzybów. Właśnie dlatego pamiętaj o regularnym wietrzeniu pomieszczeń, aby usunąć wilgoć z pomieszczenia. Wietrzenie powinno trwać około 15 minut poprzez otwieranie okna na oścież. Jeśli nie ma cię w domu przez cały dzień, warto rozszczelnić okna, aby była jakakolwiek wentylacja. 

Domowe sposoby na wilgoć na oknach. Wystarczy jeden woreczek

Jeśli chcesz uniknąć codziennego wycierania zaparowanych okien, możesz spróbować domowych sposobów na wilgoć. Domowe pochłaniacze wilgoci zniwelują jej nadmiar i mogą uchronić cię przed pleśnią i grzybami. Przy oknie gdzie skrapla się woda, połóż miseczkę z woreczkiem ryżu na noc lub wsyp go do starej pończochy, powinien on wchłonąć sporą część wilgoci. Podobnie działa soda oczyszczona, która wrzucona do pojemnika lub talerzyka pochłonie nieco wilgoci.

Więcej o: