Łączenie tych kosmetyków powinno być zakazane! Podrażniają skórę i przyspieszają procesy starzenia

Jakich kosmetyków nie wolno łączyć? Niektóre kombinacje, zamiast wzmocnić skórę, mogą ją tylko ją osłabić. Istnieją pewne połączenia, na które należy szczególnie uważać, gdyż mogą prowadzić do reakcji alergicznych lub podrażniać naskórek i przyspieszać procesy starzenia. O czym mówimy? Sprawdźcie!

Wydaje nam się, że im więcej dobroczynnych kosmetyków zastosujemy, tym bardziej sobie pomożemy. Nic bardziej mylnego! Połączenia niektórych substancji mogą mieć dla nas opłakane skutki. Co gorsza, niektóre z nich łączymy bardzo często, nie mając świadomości tego, jak wielką krzywdę możemy sobie wyrządzić. Zobacz, jakich produktów nie powinniśmy łączyć. 

Zobacz wideo Spakuj się z pomysłem - biżuteria i kosmetyki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jakich kosmetyków nie powinniśmy łączyć? Pamiętaj o sprawdzeniu składu

Jeśli używasz kosmetyków przeciwzmarszczkowych, a równocześnie stosujesz produkty, działające złuszczająco, koniecznie sprawdź ich skład. Odmładzające specyfiki często zawierają w składzie retinol, wpływający na odnowę komórek i ujędrnianie skóry. Jednak w połączeniu z kwasami AHA i BHA, będącymi składnikami kosmetyków złuszczających, może wyrządzić wiele szkód. Zamiast odświeżyć wygląd, tylko przyspieszymy procesy starzenia. Dlatego też między zastosowaniem jednego, a drugiego produktu, zalecane jest odczekanie minimum 20 minut. Nigdy nie stosuj też naraz dwóch produktów, zawierających kwas. W najlepszym przypadku tylko podrażnią delikatną skórę, a w nadmiarze mogą doprowadzić do reakcji alergicznych.

Kosmetyki przeciwzmarszczkowe. Nie łącz ich z tymi składnikami

Łączenie produktów, zawierających retinol w połączeniu z lekami na trądzik sprawi, że żaden specyfik nie będzie działał prawidłowo. Kosmetyki stosowane przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwłojotokowo zawierają nadtlenek bezoilu. Jednoczesne używanie tych substancji sprawia, że neutralizują one swoje działanie. Z kolei w nadmiarze mogą spowodować nawet bardzo silne podrażnienia. Najlepiej zwyczajnie ich unikać i stosować tylko jeden rodzaj leku na raz.

Niacynamid i witamina C. Na twarzy pojawią się wypryski i tylko zmarnujesz pieniądze

Witamina B3 (inaczej znana jako niacynamid) to środek antyoksydacyjny i nawilżający. Nie będzie jednak działać, jeśli połączymy go z kwasami AHA. Kwaśny odczyn neutralizuje bowiem jej działanie. W przypadku witamin powinniśmy szczególnie uważać na połączenia kwasu askorbinowego (wit. C) i niacynamidu. Wymieszane razem tworzą kwas nikotynowy, który bardzo mocno drażni skórę i doprowadza do wyprysków, zaczerwień i mocnego przesuszenia.

Więcej o: