Rozpuść je i wlej do doniczki. Naturalny nawóz sprawi, że ogórki będą rosły jak szalone!

Naturalny nawóz za 2 złote? Okazuje się, że znakomitym pomysłem wykorzystanie produktów dostępnych w naszym domu. Jednym z nich są drożdże piekarskie. Sprawdź, jak stosować drożdże do podlewania ogórków. Sposób jest banalnie prosty.

Drożdże służą nam nie tylko w kuchni przy wszelkich wypiekach, czy podczas produkcji alkoholi, ale także doskonale nadadzą się jako naturalny nawóz dla pewnych roślin. Już niedługo będziemy siać ogórki gruntowe, które wymagają dużej ilości składników odżywczych. Zobacz, kiedy to nastąpi oraz jak wykonać domowy nawóz z drożdży.

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy siać ogórki? Termin już niedługo, lepiej pilnuj czasu

To, kiedy sadzimy ogórki gruntowe, zależy od tego, czy chcemy zasiać je bezpośrednio do gleby, czy też przygotować zawczasu rozsady. Kiedy chcemy zrobić to nieco szybciej, warto pomyśleć o zasadzeniu ogórków wcześniej, w doniczkach. Robimy to najlepiej w połowie kwietnia. Dzięki temu do przełomu maja i czerwca spokojnie się przyjmą, a wtedy przesadzimy rozsadę do gruntu. Jeśli nie mamy miejsca i czasu na zasadzenie ogórków w domu, możemy spróbować zrobić to bezpośrednio do ziemi, ale dopiero wtedy, gdy będziemy mieć pewność, że nie wrócą przymrozki, czyli na samym początku lata.

Drożdże do podlewania ogórków. Ten naturalny nawóz jest bardzo skuteczny

Przygotowanie nawozu z drożdży piekarskich jest banalnie proste, choć nieco czasochłonne. Wystarczy, że posiadasz w domu duże naczynie lub garnek o pojemności około 10 litrów. Wrzuć do niego 100 gramów rozdrobnionych drożdży i zasyp pełną szklanką cukru. Zakryj naczynie i pozostaw na dwie godziny, po czym dolej 10 litrów ciepłej wody i wymieszaj miksturę. Drożdże po tygodniu powinny sfermentować i być gotowe do użycia. Powstały zapas nawozu rozcieńczamy za każdym razem, gdy idziemy podlewać nasze ogórki.

Jakie rośliny podlewać drożdżami? Rób to regularnie, a będą pięknie rosły

Okazuje się, że nawóz z drożdży możemy używać także do podlewania innych roślin, nie tylko ogórków gruntowych. Wcześniej wspomniany roztwór nadaje się idealnie także do zraszania ogrodowych warzyw, takich jak pomidory, a także owoców, na przykład truskawek. Doskonale również odżywi krzewy ozdobne, między innymi róże, a nawet kwiaty doniczkowe. Z kolei niesfermentowane drożdże możemy używać do wzbogacenia ogrodowego kompostownika.

Więcej o: