Jak i kiedy nawozić tuje? Termin jest kluczowy! Podlej tym krzewy, a urosną do nieba

Nawożenie roślin jest bardzo ważnym elementem ich pielęgnacji. Drzewa i krzewy otrzymują niezbędne minerały, co stymuluje ich wzrost. Jak nawozić tuje, aby bujnie rosły? Dzięki temu domowemu sposobowi zaoszczędzisz sporo pieniędzy.

Tuje są najczęściej wykorzystywanymi roślinami w ogrodach. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji stanowią piękną ozdobę lub żywopłot. W zależności od tego, w jaki sposób chcesz wykorzystać w swoim ogrodzieroślinę, nie wolno zapominać o odpowiednim nawożeniu. Wypróbuj ten domowej roboty nawóz, a Twoje tuje na pewno będą się zdrowo rozwijać przez długie lata. 

Zobacz wideo Wprowadź wiosnę do swojego domu. Hiacyntowy ogródek pięknie ozdobi każde wnętrze

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak nawozić tuje? Użyj tych składników odżywczych, a bujnie urosną

Nawóz dla żywotników należy dostosować przede wszystkim do pory roku oraz etapu rozwoju rośliny. W okresie wiosennym należy zadbać o nawozy bogate w azot i magnez, żelazo zaś jesienią głównie potas i fosfor. W czerwcu ostatecznie nawozimy tuje nawozami bogatymi w azot, gdyż późniejsze dostarczanie azotu może skutkować przemarznięciem pędów. 

Domowy nawóz dla tui, który odżywi roślinę i jest ekologiczny

Bardzo dobrym, domowym nawozem dla tui okazuje się woda po gotowaniu warzyw. Zapewni ona wszystkie niezbędne składniki potrzebne do wzrostu rośliny. Należy pamiętać, by nie solić ani nie przyprawiać podczas gotowania warzyw wody, jeśli chcesz wykorzystać ją dla roślin. Taki zabieg może być szkodliwy. Ważne jest też, aby zamiast wylewać wodę po warzywach do zlewu, przelać ją do konewki. Nie dość, że zapewnisz roślinie wszystkie potrzebne składniki odżywcze, to jeszcze ograniczysz niepotrzebne zużycie wody! Do podlania idealnie sprawdzi się woda po kalafiorze, fasoli, czy ziemniakach.

Co wykorzystać do zakwaszenia gleby dla żywotników?

Dobrze sprawdzonym i prostym sposobem na zakwaszenie gleby są fusy z kawy! Dzięki fusom gleba stanie się bogatsza w wiele ważnych składników, m.in. fosfor, potas, magnez i azot. Jest to również rozwiązanie ekologiczne oraz w pełni bezpieczne dla roślin. Zamiast wyrzucać fusy z kawy, wystarczy, że podlejesz nimi roślinę.

Więcej o: