Jak wyczyścić piekarnik? Sięgnij po ten produkt! Błyskawicznie rozprawi się z zaschniętym tłuszczem

Jak wyczyścić brudny piekarnik? Fani pieczenia ciast oraz innych potraw doskonale wiedzą, że o zabrudzenie piekarnika nietrudno. Co zrobić, aby usunąć zaschnięty tłuszcz oraz resztki jedzenia? Podpowiadamy, jakie produkty z kuchennej szafki pomogą nam usunąć uporczywe zabrudzenia.

Czyszczenie piekarnika nie należy do najłatwiejszych ani najszybszych czynności, które musimy wykonać w domu. Jeśli zdarza się nam odkładać sprzątanie na później, to usunięcie zanieczyszczeń jest jeszcze trudniejsze. Na szczęście znamy sposoby na to, aby piekarnik wyglądał jak nowy i to bez wydawania fortuny.

Zobacz wideo Dwa domowe myki na czyszczenie piekarnika. Sprawdź, jakie to proste

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? To banalnie proste

Tabletka do zmywarki nie kojarzy nam się zazwyczaj z niczym więcej niż cóż... zmywarką. Jednak to błąd, tabletka do zmywarki może w prosty sposób posłużyć jako środek czyszczący do piekarnika. Przy mocnych zabrudzeniach i zaschniętym brudzie, ten sposób sprawdzi się idealnie. Do sprzątania będziemy potrzebować tylko tabletki do zmywarki i żaroodpornego naczynia. Piekarnik nastawiamy na 100 stopni Celsjusza. Tabletkę umieszczamy w naczyniu i zalewamy wodą. Następnie wkładamy je do piekarnika i zostawiamy na około dwie godziny. Po tym czasie naczynie wyjmujemy z piekarnika i wycieramy urządzenie wilgotną gąbką. Gotowe! Piekarnik będzie lśnić jak nowy.

Jak wyczyścić piekarnik sodą? Domowa pasta na zabrudzenia

Jeśli chcemy usunąć mocno zaschnięte zabrudzenia, możemy wypróbować domową pastę czyszczącą. Zrobienie jej jest banalnie proste. Wystarczy zmieszać ze sobą łyżkę octu, łyżkę płynu do mycia naczyń, łyżkę wody i łyżkę sody oczyszczonej, uzyskamy dzięki temu gęstą masę, którą nakładamy na stare przypalenia i pozostawiamy na kilka minut, aby mogła zacząć działać. Następnie przecieramy urządzenie wilgotną szmatką. Rozmiękczony brud powinien szybko i łatwo dać się usunąć.

Jak wyczyścić piekarnik z termoobiegiem? Trzeba go rozłożyć

Tłuszcz potrafi być prawdziwym wrogiem. Może się on dostawać w najmniejsze zakamarki podczas pieczenia, co sprawia, że walka z nim jest o wiele cięższa. Jeśli chcemy dokładnie wyczyścić piekarnik, powinniśmy wyciągnąć z niego blachy, a także zdemontować podwójną szybę i drzwiczki. Dzięki temu będziemy mogli dokładnie umyć urządzenie i dotrzeć do wszystkich szczelin. Przy regularnym czyszczeniu, sprzątanie go będzie o wiele prostsze i szybsze. Wtedy wystarczy jedynie woda z płynem do mycia naczyń oraz miękka szczotka.

Więcej o: