Jak dbać o kwiat kalanchoe? Pielęgnacja jest bardzo prosta! Zgnieć i zalej wodą, a pięknie zakwitnie

Kalanchoe blossfeldiana jest łatwa w uprawie, jeśli stosujesz określone zasady. Domowe nawozy sprawdzą się idealnie, a przy okazji niemal nic nie kosztują! Jak podlewać kwiat kalanchoe i czego potrzeba roślinie, aby zakwitła? Wypróbuj jeden ze sprawdzonych sposobów.

Kalanchoe to inaczej żyworódka, czyli idealna roślina dla początkujących. Łatwy w uprawie kwiat, mimo wszystko wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Mamy kilka wskazówek, które ułatwią dbanie o kalanchoe.

Zobacz wideo Soda oczyszczona ma wiele zastosowań - np. pomoże ci zadbać o rośliny. Sprawdź jak!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kwiat kalanchoe: pielęgnacja rośliny. Te zasady są bardzo ważne

Jeśli posiadasz lub zamierzasz mieć w domu kwiat kalanchoe, warto dowiedzieć jak dbać o tę roślinę, aby zdrowo i bujnie rosła. Kalanchoe to sukulent, więc nie wymaga ona dużo podlewania. Najlepiej podlewać roślinę co dwa tygodnie latem, a zimą dopiero, wtedy gdy ma suche podłoże. Uważaj, bo jeśli przelejesz żyworódkę, może ona zmarnieć. Zimą postaw roślinę w jasnym miejscu, a latem w półcienistym. 

Kalanchoe blossfeldiana: podlewanie. Ten domowy nawóz działa cuda!

Gdy zauważysz, że kalanchoe zaczyna marnieć, warto zastosować domowy sposób na jej uratowanie. Naturalny nawóz sprawi, że kwiat znowu zacznie zdrowo rosnąć. Kilka ząbków czosnku rozgnieć nożem i zalej je wodą, odstaw na 24 godziny. Po tym czasie możesz podlać żyworódkę, która zacznie pięknie kwitnąć, dzięki właściwościom zawartym w czosnku.

Kwiat Kalanchoe nie kwitnie? Wykorzystaj to, co zazwyczaj wyrzucasz

Kwiat Kalanchoe to piękna roślina, a gdy widzisz, że potrzebuje ona wartości odżywczych, możesz skorzystać z domowych sposobów. Naturalny i domowy nawóz sprawi, że kalanchoe odzyska siły do kwitnięcia i wzrostu. Fusy z wcześniej wypitej kawy zalej szklanką wody i podlej tym roślinę. Efekty mogą cię zaskoczyć! 

Więcej o: