Wciśnij to w łodygi kwiatów, a bukiet pozostanie piękny na dłużej. Działa lepiej niż kosztowne odżywki

Z okazji Dnia Kobiet wiele domów będzie wypełnionych bukietami. Zastanawiasz się, co zrobić, żeby kwiaty dłużej stały w wazonie? Warto wiedzieć, jak przedłużyć ich żywotność tak, aby cieszyły oko nie tylko 8 marca. Wystarczy niewielki przedmiot i banalny trik, by dłużej cieszyć się wiązanką.

Cięte kwiaty są bardzo popularnym prezentem na różne okazje — czy to na Dzień Kobiet, Walentynki, na imieniny lub urodziny. Choć wyglądają pięknie i cudownie pachną, to niestety rzadko kiedy cieszymy się nimi dłużej niż trzy dni. Na szczęście można temu zaradzić. Wystarczy wypróbować banalny trik, by bukiet mógł stać dłużej.

Zobacz wideo Proste sztuczki, dzięki którym bukiet tulipanów będzie cieszył oko jeszcze dłużej

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ten prosty trik sprawi, że cięte kwiaty będą dłużej cieszyć nasze oczy

Cięte kwiaty, mimo dużej ilości wody w wazonie i dobrego miejsca, zaczynają więdnąć już po kilku dniach. Niekiedy możemy zastosować specjalną odżywkę, przedłużającą ich życie, ale często nie działają one tak, jak powinny. Znamy znacznie skuteczniejszy, a do tego śmiesznie tani sposób. Wystarczy nam... zapałka. Aby przedłużyć świeżość ciętych kwiatów, wystarczy lekko przyciąć je od dołu i wsunąć zapałkę w łodygę, pamiętając, aby główka była skierowana do góry. Siarka zahamuje proces rozwoju bakterii i grzybów, dzięki czemu bukiet tak szybko nie zwiędnie.

Co zrobić, aby tulipany długo stały w wazonie? Wymagają specjalnej troski, ale warto!

Sprawa ma się nieco inaczej z tulipanami. Wymagają one nieco więcej troski, ale stosując się do pewnych zasad, będziemy mogli bardzo długo cieszyć nimi oczy. Przede wszystkim wymieniaj codziennie wodę (to tyczy się nie tylko tulipanów, ale i wszystkich kwiatów ciętych). Regularnie podcinaj końcówki łodyg, by zapobiec rozwijaniu się grzybów. Jeśli część liści jest zanurzona w wodzie — przytnij je, inaczej ryzykujesz, że kwiat zacznie gnić. Ponadto nigdy nie łącz tulipanów z żonkilami oraz różami, gdyż przyspieszają one ich więdnięcie. Dobrą metodą na odświeżenie bukietu jest także zanurzenie go na kilka minut w lodowatej wodzie.

Jakie kwiaty cięte są najtrwalsze? Pamiętaj o nich, kupując bukiet

Kupując bukiet swoim najbliższym, warto postawić na kwiaty o wyjątkowej trwałości, by mogli cieszyć się nimi jak najdłużej. Wbrew wszystkiemu, wybór jest naprawdę szeroki i dobrze będzie postawić na oryginalniejsze rośliny. Do najtrwalszych kwiatów ciętych należą między innymi: astry, mieczyki, piwonie, lilie, margerytki, goździki, a także storczyki. Co prawda, należy dbać o nie jak o wszystkie inne rośliny w wazonie, ale ich żywotność jest naturalnie znacznie dłuższa.

Więcej o: