Smugi na oknie psują ci widok? Jest na to tani i sprawdzony sposób! Wystarczy ten produkt z apteki

Jak pozbyć się smug z okien? Podczas wiosennych porządków, największą zmorą jest mycie okien. Istnieje jednak prosty sposób, który gwarantuje nie tylko idealnie czyste okna bez smug czy zacieków, ale również sprawi, że brud nie będzie na nich osiadać. A to wszystko dzięki produktowi z apteki.

Mycie okien z pewnością nie jest najprzyjemniejszym z domowych obowiązków. Zazwyczaj zabieramy się za to, dopiero kiedy widać na nich nieestetyczne plamy, kurz, pył i zacieki. Jak szybko i skutecznie wyczyścić okna, aby lśniły? Mamy na to kilka sprawdzonych sposobów. 

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowe sposoby na czyste okna. Wykorzystaj te produkty

Papier gazetowy lub papierowe filtry do kawy idealnie sprawdzą się do mycia okien. Są one świetnym narzędziem, które sprawi, że nasze okna będą lśniły, bez żadnej smugi. Wystarczy zgnieść gazetę i zamoczyć ją w misce z ciepłą wodą, po czym używamy jej do umycia brudnej szyby. Całość wycieramy suchą gazetą. Jeśli wolimy wybrać filtry do kawy, postępujemy dokładnie w ten sam sposób jak przy metodzie z wykorzystaniem papieru gazetowego. Oba produkty możemy zamoczyć w ciepłej wodzie lub w środku czyszczącym. 

Żonkile w wazonie Trzymasz kwiaty w wazonie? Wrzuć ją do wody, a kwiaty nie zwiędną!

Okna bez smug? Ten trik warto wypróbować

Jeśli nasze szyby są bardzo zabrudzone, może się okazać, że jedno mycie nie wystarczy. Warto wtedy w pierwszym kroku umyć je przy pomocy wody i płynu do mycia naczyń. Dopiero później spryskać je płynem do tego przeznaczonym i umyć. Jeśli jednak nie jesteśmy fanami sklepowej chemii, bez problemu możemy zastąpić ją niezawodnym octem, który świetnie sprawdzi się przy myciu okien i nie pozostawi na nich smug. Wystarczy zmieszać ocet z wodą w proporcjach 1:2 i umyć tą mieszanką szyby, a następnie je osuszyć.

Opublikowano zaskakujące zdjęcie z kosmosu. NASA: 'Są prawie idealnie okrągłe' Zdjęcie Marsa zachwyciło naukowców z NASA. "Są prawie idealnie okrągłe"

Do mycia okien wykorzystaj produkt z apteki. Będą czyste przez długi czas

Jeśli chcemy, aby nasze okna przez długi czas były czyste, warto dodać do wody jedną łyżeczkę gliceryny. Jest ona dostępna w każdej aptece, a jej koszt to kilka złotych. Gliceryna tworzy na szybie warstwę ochronną, która zapobiega osadzaniu się na nich wody, kurzu oraz innych zanieczyszczeń z powietrza. Oprócz tego ułatwia polerowanie okien, co sprawia, że nie powstają na nich nieestetyczne smugi. 

Więcej o: