Które gatunki truskawek są najsmaczniejsze? Czas sadzenia owoców w ogrodzie i podstawowe zasady uprawy

Nie tylko kupując, ale i sadząc truskawki, warto zastanowić się, które odmiany są najsmaczniejsze. Te owoce różnią się kształtem, docelowym odcieniem, ale i właśnie poziomem słodkości, który wynika nie tylko z tego, czy są dojrzałe. Przed wyborem koniecznie dowiedz się, jak sadzić truskawki i kiedy sadzić truskawki w ogrodzie. W ten sposób zaoszczędzisz na ich kupnie.

Truskawki to jedne z najpopularniejszych owoców, które uprawiane są w polskich ogródkach każdego roku. Pyszny, słodki miąższ potrafi zachwycić niejedno podniebienie. Jedzone prosto z ogrodu czy w formie domowych przetworów zdaniem wielu osób mają "smak lata". Niestety, potrafią nie być tanie, jeśli nie wyhodujesz ich osobiście, a jedynie liczysz na sklepową kobiałkę. Poznaj zasady sadzenia truskawek i dowiedz się, które z nich są najsmaczniejsze.

Zobacz wideo Wprowadź wiosnę do swojego domu. Hiacyntowy ogródek pięknie ozdobi każde wnętrze

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak sadzić truskawki w ogrodzie? Na to obowiązkowo uważaj

Jeśli chcesz, aby plony tryskawek były obfite, a co najważniejsze smaczne, warto wiedzieć jakie warunki lubią te owoce. Pamiętaj, przed sadzeniem truskawek wybierz miejsce nasłonecznione i oddalone od wiatru. Podłoże dla truskawek powinno być żyzne, przepuszczalne i próchnicze. Te owoce nie wyrosną na glebach podmokłych i bardzo ciężkich. Sadzonki truskawek powinny zostać umieszczone w rzędzie co 30-40 cm. Warto również ściółkować truskawki, ponieważ ograniczy to rozwój i wzrost chwastów. 

Domowy nawóz na bujne tuje Jak i kiedy nawozić tuje? Termin jest kluczowy, aby urosły do nieba

Kiedy sadzić truskawki? Kalendarz ogrodnika mówi jasno

Marzysz, aby w swoim ogrodzie mieć plony truskawek, ale nie wiesz, kiedy je posadzić? Już wyjaśniamy! Truskawki sadzi się najczęściej wczesną wiosną i latem, jednak tak naprawdę można sadzić je przez cały sezon. Termin sadzenia truskawek zależny jest od ich rodzaju, ponieważ niektóre z nich będą potrzebowały więcej czasu na rozwój, dlatego sadzi się je już np. jesienią.

Kalanchoe Jak dbać o kwiat kalanchoe? Poznaj niezawodne zasady pielęgnacji

Który gatunek truskawek wybrać? Te są najsmaczniejsze

Odmian truskawek jest naprawdę sporo, jednak sadząc je, chcemy wybrać takie, które będą najsmaczniejsze. Właśnie dlatego poniżej przedstawiamy listę truskawek, które z pewnością ci zasmakują. To te gatunki są pyszne i rozpływają się w ustach:

  • Honeoye,
  • Kama,
  • Elsanta,
  • Pandora,
  • Malinówka,
  • Dukat.
Więcej o: