Jak czyścić zmywarkę bez wysiłku? Wydaj mniej niż 2 złote i zapomnij o przykrym zapachu

Czyszczenie zmywarki wielu osobom kojarzy się z długimi godzinami poświęconymi na sprzątanie tego urządzenia. Nic bardziej mylnego! Wystarczy, że poznasz te sprawdzone, domowe sposoby, a nieprzyjemny zapach na dobre opuści zmywarkę. Wystarczy sięgnąć do szafki kuchennej po jeden produkt.

Czyszczenie zmywarki jest bardzo ważne, aby pracowała dobrze i efektywnie. Choć wydaje się to trudne, to jednak wcale takie nie jest. Poznaj domowe sposoby, dzięki którym zmywarka będzie błyszczeć jak w dniu zakupu.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Zmywarka gastronomiczna, czy też domowa musi być regularnie czyszczona. Kiedy należy o tym pomyśleć?

Kiedy należy wyczyścić zmywarkę? Na pewno warto robić to regularnie. Dzięki temu urządzenie będzie pracować efektywnie przez długie lata. Jeśli będziesz robić to raz na tydzień, na naczyniach nigdy więcej nie pojawią się zacieki. Pamiętaj, aby wyczyścić wszystkie elementy zmywarki. Łatwo zapomnieć o uszczelkach czy drzwiczkach, a trzeba wiedzieć, że one również mają wpływ na to, czy zmywarka pracuje prawidłowo. Dobrze także wiedzieć, że w instrukcji znajdziesz podpowiedzi, na temat tego, jak poprawnie czyścić urządzenie. 

Domowy płyn do zmywarki zrobisz wykorzystaniem sody oczyszczonej. To dziecinnie proste!

Profesjonalne płyny do czyszczenia zmywarki nie będą potrzebne. Wystarczy tylko soda oczyszczona, którą kupisz w sklepie za mniej niż 2 złote. Skorzystaj z instrukcji, a już niedługo zmywarka będzie czysta i pachnąca jak w dniu zakupu:

  1. Na początek, wyjmij kosze i filtr ze zmywarki.
  2. Usuń wszelkie resztki jedzenia czy widoczne zabrudzenia.
  3. Filtr umyj w misce wypełnionej ciepłą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń.
  4. Następnie filtr może wrócić na miejsce.
  5. W kolejny kroku zrób mieszankę z wody i sody oczyszczonej. Powinna mieć konsystencję gęstej papki.
  6. Następnie weź szmatkę i umyj miksturą całą zmywarkę.
  7. Włącz program płukania i poczekaj, aż się skończy.
  8. Na koniec uchyl drzwiczki, aby urządzenie mogło wyschnąć. 

Jak wyczyścić zmywarkę octem? To banalnie proste 

Pierwsze cztery kroki, będą dokładnie takie same jak w przypadku sposobu z wykorzystaniem sody oczyszczonejKiedy je wykonasz, wlej szklankę octu na dno zmywarki. Następnie wybierz program o najwyższej temperaturze i wciśnij przycisk, który go rozpocznie. Na koniec, tak samo, jak przy pierwszym sposobie, zostaw uchylone drzwiczki w zmywarce, aby mogła ona swobodnie wyschnąć. Dzięki temu smród wydobywający się z urządzenia zniknie na dobre. 

Więcej o: