Te rośliny działają jak pochłaniacz wilgoci. Umieść je w domu i pożegnaj się z grzybem na ścianach

Nadmierna wilgoć i powstawanie grzyba na ścianach to problem wielu domów, zwłaszcza w okresie zimowym. Walka z pleśnią jest ciężka, ale możemy sobie skutecznie pomóc, stosując naturalne metody. Niektóre rośliny mają właściwości pochłaniania wilgoci. Sprawdź, jakie i postaw je w swoim mieszkaniu.

Grzyb na ścianie jest nie tylko nieestetyczny, ale i bardzo szkodliwy dla naszego zdrowia i samopoczucia. Nie każdy o tym wie, ale w walce z pleśnią bardzo skuteczne i pomocne są niektóre rodzaje roślin. Poprawiają one nie tylko jakość powietrza, ale i pochłaniają nadmierną wilgoć. Spraw sobie te kwiaty, a zapomnisz o grzybie.

Zobacz wideo Czy wycięcie pleśni ratuje resztę jedzenia? [NaZdrowie]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wilgotność powietrza w domu. Jaki procent jest dopuszczalny? 

W okresie zimowym wilgotność powietrza w naszym mieszkaniu często jest zbyt wysoka. Dzieje się tak głównie wtedy, kiedy mamy nie do końca szczelne okna, a różnica temperatur sprawia, że ich okolice parują. Zbyt wysoka wilgoć przyczynia się do powstawania pleśni i grzyba na ścianach, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie i stan mieszkania. Prawidłowa wilgotność powietrza w pokoju powinna wynosić od 30 do 65 procent. Możemy sprawdzić to za pomocą higrometru, który kupimy już za kilkanaście złotych.

Pieniążek - roślina. Jak dbać o pileę, by pięknie i zdrowo rosła? Zamiast wyrzucać, włóż do doniczki. Pieniążek ci za to podziękuje

Naturalny pochłaniacz wilgoci. Sansewieria usuwa również toksyczne substancje

Sansewieria, inaczej nazywana "wężownicą", jest kwiatem doniczkowym, popularnym ze względu na swoje oryginalne liście. Mało kto wie jednak o tym, że posiada również szereg niesamowitych właściwości. Przede wszystkim, dzięki aparatom szparkowym, zawartym w liściach, doskonale pochłania wilgoć z powietrza, ale nie tylko. Oczyszcza je również ze wszelkich toksyn i szkodliwych substancji. Dzięki wężownicy pozbędziemy się nie tylko grzyba, ale i ksylenu oraz trójchloroetylenu, które powodują bóle głowy i chroniczne zmęczenie.

Kiedy sadzić cebulę? Kiedy sadzić cebulę? Przestrzegaj tych zasad, a będzie dorodna

Jak pozbyć się grzyba na ścianach? Przeciwdziałaj tymi roślinami 

Kwiaty, znane ze swoich właściwości absorbowania nadmiaru wody z powietrza, również przydadzą się w walce z grzybem. Wystarczy, że postawisz je blisko występowania pleśni, najlepiej na parapecie. Zmiany będą zauważalne po niedługim czasie. Do roślin, pochłaniających wilgoć, należą: zielistka, storczyk, paprotka, bluszcz angielski, a także skrzydłokwiat. Dobrym wyborem będą także wszelkiego rodzaju palmy, które wchłaniają wilgoć przez duże liście.

prezent na dzień mężczyzny dla kolegów z pracy prezent na dzien chlopaka co kupić na dzień chłopaka co można kupić na dzień chłopaka za 5 zł? kiedy jest dzień chłopaka? Dzień Mężczyzn 2023. Najlepsze życzenia dla kolegów i chłopaka

Więcej o: