Zamiast wylewać do zlewu, zamocz w tym włosy. Po kilku sesjach pasma będą lśniące i gęste

Jak dbać o włosy? Nawilżone, gęste i lśniące pasma to marzenie wielu osób, ale nie zawsze wiemy, co robić, aby osiągnąć pożądany efekt. Okazuje się jednak, że wystarczy tylko odrobina cierpliwości i wiedza naszych babć. Ta metoda poprawiania wyglądu fryzury przeżywa swoją drugą młodość i jest chętnie testowana przez influencerki na TikToku. Na czym polega?

Metod na poprawę wyglądu włosów jest dużo, ale podobno żadna nie jest tak skuteczna, jak ta. Tak przynajmniej twierdzą osoby, które postanowiły ją wypróbować. Nie dość, że nadaje kosmykom objętości i blasku, to jeszcze nic nie kosztuje. Zobacz, jak przygotować samodzielnie cudowną płukankę na lśniące pasma.

Zobacz wideo Włosy zimą lubią się przesuszać i elektryzować. Zaradzić temu może olejowanie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie wylewaj jej do zlewu. Zamiast tego zrób płukankę i ciesz się lśniącymi włosami

Nigdy nie wylewaj wody po gotowaniu ryżu, gdyż możesz zrobić z niej doskonałą płukankę o wyjątkowych właściwościach. Ten sposób znały i stosowały już nasze babcie, kiedy chemiczne płukanki nie były aż tak popularne. Woda ryżowa cudownie wpływa na jakość i zdrowie włosów, a także na skórę głowy. Nie dość, że nawilża i odżywia cebulki, to wzmacnia już istniejące kosmyki, nadając im objętości i blasku. Wodę po ryżu stosuje się również przy problemach z wypadającymi włosami. Nada się więc doskonale dla osób, które mają problem z utratą dużej ilości kosmyków.

Woda ryżowa na włosy. TikTokerki są zachwycone efektami  

Aby przyrządzić samodzielnie płukankę do włosów z wody ryżowej, wystarczy nie wylewać wody po gotowaniu ryżu. Zamiast tego odlej ją do osobnego naczynia i pozostaw na kilkanaście minut do wystygnięcia. Po tym czasie rozcieńcz płukankę z wodą i zamoczyć w niej włosy. Alternatywnie wystarczy, że podczas kąpieli umyjesz włosy płukanką i wykonasz masaż głowy, a następnie pozostawisz całość na około pół godziny. Po kuracji pasma opłukujemy letnią wodą i pozostawiamy do samoistnego wyschnięcia. Czy płukanka działa? O efektach przekonały się użytkowniczki TikToka, a ich opinia jest jednoznaczna. Woda ryżowa rzeczywiście poprawia wygląd włosów.

Jak wykorzystać wodę po ryżu? Twoje kwiaty ci podziękują

Wodę po ryżu możemy wykorzystać na wiele sposobów. Jednym z nich jest nawożenie naszych roślin doniczkowych. Dzięki witaminom z grupy B oraz minerałom (potas, żelazo, magnez) doskonale odżywi nasze rośliny i wspomoże ich prawidłowy wzrost. Należy jedynie pamiętać, że do podlewania, używamy nieposolonej wody po ryżu, inaczej tylko zaszkodzimy kwiatom. Wystarczy, że zamiast nawadniać ziemię wodą, wlejesz nieco przestudzonej i rozcieńczonej płukanki ryżowej. Najlepiej korzystać z tej metody od dwóch do trzech razy w miesiącu. Już po paru zabiegach zobaczysz znaczną poprawę.

Więcej o: