Metoda "dwóch palców" to zagłada dla zmarszczek. Na czym polega? Chodzi o jakość, a nie ilość

Jak uniknąć zmarszczek i przebarwień słonecznych? Wystarczy używać metody "dwóch palców", która ostatnimi czasy stała się bardzo popularnym trendem w social mediach. Na czym polega? To stara szkoła, według której liczy się metoda, a nie biernie wypełnianie punktów pielęgnacji twarzy.

Cieplejsze dni nadchodzą dużymi krokami, a wraz z nimi więcej słońca. Choć większość z nas lubi słoneczny czas, to przesadna ilość promieniowania słonecznego est bardzo szkodliwa dla naszej skóry i mocno przyspiesza procesy starzenia. Większość z nas wie już, że kremu z filtrem powinniśmy używać przez cały rok. W tym czasie jednak jest to szczególnie ważne. Jak go aplikować, aby działanie było skuteczne? Zastosuj metodę "dwóch placów". 

Zobacz wideo Jak powinna wyglądać pielęgnacja 30-latki? Podpowiedzi makijażystki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co na zmarszczki? Nie zapominaj o najważniejszym 

Wbrew powszechnej opinii kremu z filtrem nie powinniśmy używać jedynie latem, podczas wakacyjnych, słonecznych dni. Jeśli chcemy uniknąć zmarszczek i przebarwień, a w najgorszym wypadku nowotworów skóry, powinniśmy nakładać go codziennie. Nawet na zwykły spacer, czy nawet przebywanie w domowym zaciszu. Jest tak dlatego, że szkodliwe promieniowanie UVA przebija się przez grubą warstwę chmur, a także przez szyby naszych okien. Najlepszym sposobem, by zahamować starzenie się skóry i związane z tym pojawianie się pierwszych zmarszczek, będzie zatem codzienne stosowanie kremu z filtrem. W tym celu najlepiej wybrać uniwersalny, czyli SPF 50, który zapewni optymalną ochronę.

Ile kremu z filtrem nakładać na twarz? Urodomaniaczki stosują metodę "na dwa palce"

Skoro już wiemy, że powinniśmy używać kremu z filtrem najlepiej każdego dnia, warto określić, jak dużo należy go nakładać. Sprawa nie jest taka prosta, gdyż wymagana ilość to od 1,2 do 2 mililitrów kosmetyku. Jak to zmierzyć? Internauci mają na to doskonałą odpowiedź. Wystarczy zastosować popularną ostatnio na TikToku metodę "dwóch palców". Polega ona na szybkim odmierzeniu prawidłowej ilości kremu z filtrem, poprzez rozprowadzenie go na palcach wskazującym i środkowym — od nasady aż po opuszki. Taka objętość idealnie wystarczy do nasmarowania skóry twarzy i szyi. Warto pamiętać, że filtr spokojnie możemy nakładać pod makijaż, ale po pewnym czasie traci swoje właściwości. Należy więc powtarzać sposób "na dwa palce" regularnie, by mieć pewność stałej i odpowiedniej ochrony.

Więcej o: