Jak pielęgnować włosy po zimie? Wystarczą dwie łyżki, a suche pasma odzyskają dawny blask

Zimą włosy narażone są na przesuszenie ze względu na niskie temperatury. Zniszczone pasma może być ciężko odbudować, ale są na to sposoby. Dowiedz się jak dbać o włosy po zimie. Tę domową odżywkę wykonasz w kilka chwil. Wystarczą dwie łyżki lubianych produktów.

Sezon zimowy nie jest zbyt łaskawy dla włosów. Na pogorszenie kondycji włosów mają wpływ czynniki pogodowe oraz mechaniczne, tj. mróz, wiatr, noszenie czapki, a nawet ogrzewanie w mieszkaniach. Włosy mogą zacząć się puszyć, rozdwajać, być matowe i ciężkie do ułożenia. Sprawdź, jakich zasad należy przestrzegać, by włosy wróciły do formy po zimie

Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak dbać o włosy po zimie? Przestrzegaj tych zasad pielęgnacji

Włosy potrzebują zróżnicowanych składników odżywczych więc ważne, by zadbać o odpowiednią dietę. Kolejno można zacząć dbać o włosy z zewnątrz, przestrzegając tych kilku zasad:

1. Zadbaj o skórę głowy - włosy nie będą w stanie się zregenerować, jeśli nie zadbasz o skalp. Niezadbany będzie mieć wpływ na przetłuszczanie czy powstawanie łupieżu. Dlatego regularnie stosuj peelingi, raz na 4 mycia, codziennie stosuj wcierki do włosów, szczególnie te nawilżające, gdyż skóra po zimie potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. I nie zapomnij o masażu. 

2. Zadbaj o równowagę PEH - czyli stosuj odżywki nawilżające, proteinowe oraz emolientowe naprzemiennie. Po zimie szczególnie ważne jest odpowiednie nawilżenie, jednak nie zapominaj o pozostałych odżywkach, używanie jednej odżywki zbyt długo np. nawilżającej, może spowodować przenawilżenie a w efekcie włosy będą spuszone, zbyt miękkie, tępe, matowe i będą długo schły. 

3. Zabezpieczaj włosy - po każdym myciu stosuj serum. Zabezpieczy włosy przed uszkodzeniami i czynnikami zewnętrznymi. 

4. Olejuj - regularnie olejuj włosy, mają one regeneracyjny wpływ na włosy i ich kondycję. Rozprowadź go na godzinę przed myciem. Następnie zmyj z pomocą ulubionej odżywki i szamponu.

Domowa maseczka na włosy z dodatkiem oleju. Wystarczą dwie łyżki

Wymieszaj 2 łyżki ulubionej odżywki z 2 łyżkami miodu. Dla lepszych efektów możesz dodać odrobinę oleju, np. winogronowego. Nałóż taką odżywkę na zwilżone delikatnie kosmyki, przytrzymaj pod przykryciem ok. pół godziny. Następnie zmyj z pomocą szamponu i ulubionej odżywki. 

Więcej o: