Zamiast do śmieci, wsyp do doniczki. Po tej odżywce kwiaty supertunii będą kwitły nawet przez pół roku

Ten kwiat będzie prawdziwym hitem na wiosnę. Supertunia vista ozdobi nasze balkony i nada im egzotycznego wyglądu. Roślina zachwyca swoimi różowymi kwiatami, które nie tylko są odporne na choroby, ale też kwitną przez pół roku. Wyjaśniamy, jak dbać o supertunię.

Ta roślina pięknie ozdobi twój balkon na wiosnę i lato. Supertunia to nowa odmiana petunii, która wśród ogrodników są prawdziwym hitem. Zwisające kwiaty w wielobarwnych kolorach będą kwitły przez długie miesiące i nadadzą tarasom egzotyczny wygląd. Sprawdź, jak dbać o tę rośliny, by zachwycała swoim kolorem i nie zmarniała.

Zobacz wideo Soda oczyszczona ma wiele zastosowań - np. pomoże ci zadbać o rośliny. Sprawdź jak!

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Supertunia vista — kolory tej rośliny zachwycają. To będzie hit na balkon

Ta roślina doskonale nadaje się do ozdabiania balkonów i tarasów. Supertunia vista to nowa odmiana petunii, która charakteryzuje się różowofioletowymi kwiatami i długimi pędami zwisającymi z doniczki. Osiągają one od 80 do nawet 100 cm długości, co nadaje jej egzotycznego wyglądu. Supertunia ma jednak więcej zalet. Jest bardzo odporna na warunki atmosferyczne. Wytrzymuje największe upały i ulewne deszcze, a ponadto kwitnie przez wiele miesięcy. Kolorowe kwiaty rozwijają się od maja do listopada i co ważne — nie trzeba ich obrywać. Gdy przekwitną, odpadną same.

 

Jak dbać o petunię kaskadową? Po tym nawozie wypuści więcej kwiatów

Pielęgnacja tej rośliny nie jest skomplikowana. Poradzą sobie z nią nawet amatorzy ogrodnictwa. Supertunia najpiękniej wygląda w dużych donicach lub podwieszanych koszach. Można posadzić kilka sadzonek w jednej doniczce, aby potem roślina gęsto zakwitła. Ziemia powinna być żyzna, próchnicza i przede wszystkim przepuszczalna, gdyż supertunię powinno się podlewać codziennie. Jeśli balkon znajduje się po nasłonecznionej stronie, to warto zapewnić roślinie intensywne nawodnienie, aby nie przesychała. Co ważne, petunia kaskadowa jest odporna na choroby i ataki szkodników. Aby ją wzmocnić, warto regularnie ją nawozić. Dzięki temu roślina zostanie odżywiona i wypuści nowe kwiaty. Świetnie nada się do tego domowy nawóz z jajek. Aby go przygotować, wystarczy pokruszyć skorupkę i zmieszać ją z ziemią. W ten sposób dostarczysz roślinie wapnia, krzemu i cynku. Taki zabieg pozwoli  supertunii osiągnąć odpowiedni wzrost.

Więcej o: