Jak wygładzić zmarszczki wokół ust? Sięgnij po ten produkt za 3 złote. Efekt jak po zabiegu

Aby zlikwidować zmarszczki wokół ust, wcale nie potrzebujesz kosztownej wizyty u kosmetyczki i wydawania fortuny na zabiegi. Wystarczy produkt, który kosztuje zaledwie parę złotych, a potrafi zdziałać cuda. Poznaj domowe sposoby na walkę ze zmarszczkami.

Choć pojawianie się zmarszczek jest naturalnym procesem, mało kto zdaje się mu przychylny.  Jeśli należysz do osób, które wolą niwelować pierwsze oznaki starzenia się skóry, zapewne przyszło ci do głowy skorzystanie z jakiegoś zabiegu kosmetologicznego. Na szczęście, nie jest to konieczne. Wystarczy znać kilka domowych trików, które pozbędą się problemu równie skutecznie

Zobacz wideo Jak wygładzić zmarszczki na twarzy? [NaZdrowie]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowa maseczka na zmarszczki. Wymieszaj te dwa tanie produkty z kuchni

Jednym z najlepszych sposobów na zredukowanie zmarszczek, którego efekty są widoczne już po paru użyciach, jest przygotowanie domowej maseczki. Aby ją zrobić, wystarczą dwa produkty, które masz już w kuchni, a jeśli nie — znajdziesz za kilka złotych w każdym sklepie spożywczym. Mowa o jajkach i ogórku. Stworzenie domowej maseczki zaczynamy od obrania i starcia warzywa na bardzo drobnych dziurkach lub przepuszczenie go przez blender tak, by powstała papka. Następnie dodajemy do niej białko kurzego jajka i dokładnie mieszamy. Powstałą maseczkę nakładamy delikatnie na twarz, omijając okolice nosa i oczu oraz pozostawiamy na 20 minut. Po zabiegu opłukujemy twarz letnią wodą. Całość powtarzamy raz w tygodniu, by osiągnąć najlepsze efekty. Pamiętaj, aby przed użyciem naturalnej maseczki, skonsultować się z dermatologiem lub alergologiem, w celu upewnienia się, że nie jesteśmy uczuleni na dany produkt.

nos, wągry Domowy sposób na wągry? Zaoszczędzisz co najmniej 200 zł

Masaż twarzy na zmarszczki. Skuteczna metoda na odmłodzenie skóry

Innym skutecznym sposobem będzie wykonywanie masażu wokół ust. Jest to całkowicie darmowa metoda, ale możemy wzbogacić ją o użycie nawilżającego olejku. Na sam początek należy dokładnie umyć twarz, a następnie nałożyć kosmetyk. Masaż wykonujemy, przesuwając palce w kierunku uszu od kącików ust. Robimy to bardzo delikatnie opuszkami, zakreślając kółka. Najlepsze efekty osiągniemy, jeśli będzie trwał co najmniej pół minuty. Wykonywanie masażu codziennie zapewni nam najlepsze efekty, a skóra będzie sprężysta i gładka. Warto zrobić z niego wieczorny, relaksujący rytuał, a ns pewno poczujemy się lepiej.

w jakiej temperaturze prać pościel W ilu stopniach prać pościel? Zawsze to sprawdzaj, aby uniknąć błędów

Więcej o: