Jakie kwiaty sadzić w marcu? Dzięki nim wiosna szybciej zawita na twoim balkonie

Wczesna wiosna to idealny moment, aby pomyśleć o wysadzaniu doniczek na balkonach. Jak i kiedy dokładnie sadzić bratki? To niejedyne rośliny, których uprawę można zacząć już dziś. Przeczytaj tekst i rozpocznij przygotowania do wiosny.

Nadchodząca wiosna to czas, w który na nowo zaczynamy myśleć o roślinach w naszym ogrodzie, jak i na balkonie. Czy marzec to odpowiedni czas, aby zacząć ich uprawę? Są kwiaty, o których warto pomyśleć już teraz. Im szybciej je zasadzisz, tym prędzej uświadczysz pięknych i kolorowych pędów. Do dzieła!

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy sadzimy bratki na balkonie? Z tym lepiej nie czekać

Niskie temperatury i nieprzewidziane mrozy mogą zniszczyć plany o dorodnych plonach w ogrodzie, dlatego z sadzeniem kwiatów do gruntu należy jeszcze poczekać. Marzec natomiast jest idealną porą na wysadzanie doniczek na balkonach czy tarasach. Już za chwilę warto posadzić w nich bratki. Ich uprawę możesz zacząć już teraz, jednak wciąż występujące przymrozki to duże ryzyko. Gdy tylko noce staną się cieplejsze, umieść je w ziemi! Pamiętaj jednak, że te rośliny mają swoje wymagania. Powinieneś zapewnić im żyzną i mocno próchniczą glebę. Na początku warto zasadzić je w malutkich doniczkach, a gdy wzejdą, umieścić w nieco większych. Ważne jest także, aby regularnie je podlewać. Suche podłoże z pewnością nie będzie im służyć i może sprawić, że zaczną marnieć

Władimir Putin ISW: Putin traci kontrolę. Rzeczniczka MSZ mówi o jedno zdanie za dużo

Kiedy sadzić pelargonie? Możesz sam je rozmnożyć

Na polskich balkonach równie popularne są pelargonie. Nie wiesz, kiedy możesz je posadzić? Jeżeli marzysz o bujnych kwiatach już w maju, nasiona warto wysiać w lutym lub marcu. Okres kwitnięcia rośliny to około 4-6 miesięcy, dlatego warto nie przegapić tego terminu! Co więcej, nasiona powinny wykiełkować już po 7-12 dniach. W związku z tym, że pelargonie mają dość dużą zdolność do kiełkowania, warto każde nasionko umieścić w osobnej doniczce, aby później łatwiej było je przesadzić, nie uszkadzając przy tym korzeni.

Chcesz samodzielnie wyhodować sadzonki? To banalnie proste! Wystarczy, że zetniesz górną część pędu (około 10 cm), oczyścisz go z liści i umieścisz w wodzie. Najlepszą porą do wykonania tego zabiegu jest marzec. Szczep należy trzymać w wodzie, aż do momentu wypuszczenia korzeni. Pamiętaj, aby naczynie umieścić w ciepłym i mocno słonecznym pomieszczeniu. Dzięki temu proces z pewnością się uda!

Więcej o: