Zamiast je wyrzucać, zalej wodą. Dracena poczuje się jak w niebie. Natychmiast wypuści nowe liście

Jak dbać o dracenę w domu? Jej uprawa może być banalnie prosta. Aby bujnie rosła wystarczy wdrożyć w życie kilka zasad i... resztki po śniadaniu. Podpowiadamy, jak samodzielnie stworzyć idealny nawóz na jej zdrowy wzrost bez wydawania pieniędzy.

Dracena swój egotyczny wygląd zawdzięcza przede wszystkim pochodzeniu. W naturalnych warunkach występuje jako krzew lub drzewo w Azji oraz Afryce. Mimo wszystko jej uprawa nie należy do najcięższych zadań. Aby bujnie rosła wystarczy zapamiętać kilka prostych zasad. Oto jak dbać o dracenę, żeby nie traciła liści

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pielęgnować dracenę sandera? Zadbaj o prawidłowe światło i temperaturę

Choć istnieje wiele odmian dracen, które można hodować w warunkach domowych, to większość z nich nie wymaga specjalnego traktowania. Przed zakupem rośliny warto pomyśleć o odpowiednim dla niej miejscu - lubi dużą ilość rozproszonego światła. Zacienione wnętrze lub takie, które dosięgają bezpośrednie promienie słoneczne, nie będą jej odpowiadać. Dracena z pewnością będzie się dobrze czuć w temperaturze pokojowej, jednak nie niższej niż 18 stopni Celsjusza. W okresie grzewczym warto odsunąć ją od kaloryfera. Podlewanie rośliny zależne jest od pór roku. W lecie należy podlewać ją 1-2 razy w tygodniu, a zimą wtedy, gdy zauważysz, że ziemia lekko przeschła. Pilnujmy jednak, aby jej nie przelać, ponieważ zalegająca woda w doniczce może spowodować gnicie korzeni. Jeżeli chcesz zapewnić dracenie godne warunki, często zraszaj jej liście wodą, najlepiej przefiltrowaną. 

Dracena marginata: domowy nawóz na bujny wzrost. Przestanie gubić liście

Jeżeli oczekujesz spektakularnych efektów, świeżych liści i intensywnie zielonego koloru wypróbuj ten genialny domowy nawóz. Dzięki nim, liście twojej draceny nie tylko przestaną żółknąć i przesychać, ale także pojawią się wśród nich nowe. Wystarczy, że wykorzystasz resztki po śniadaniuFusy po kawie wsyp do konewki, zalej zimną wodą i podlej roślinę. Dzięki temu dracena natychmiast odżyje. Nawóz z kawy dostarczy jej odpowiednich substancji odżywczych i poprawi nieco pH gleby. Tego typu domowy preparat warto stosować raz w miesiącu. 

Więcej o: