Jak pozbyć się kuny domowym sposobem? Zawieś ją tam, gdzie się pojawiają. To skutecznie je odstraszy

Jak pozbyć się kun z posesji i spod maski samochodu? Jeśli chodzi o te zwierzęta lepiej działać szybko, zanim uda im się przegryźć kable oraz wyrządzić inne szkody. Nie musimy jednak od razu sięgać po pułapki, istnieją domowe sposoby na humanitarne pozbycie się kuny.

Kuny wpraszające się do naszych domów i samochodów są częstszym problemem, niż się wydaje. Te niewielki ssaki nie tylko są powodem wielu szkód, ale mogą również roznosić choroby. Zazwyczaj buszują w takich miejscach jak strych, garaż lub chowają się pod maską auta. Ciężko jest je zauważyć, bo szybko uciekają przed człowiekiem. Można jednak w prosty i humanitarny sposób przepędzić tych nieproszonych gości. 

Zobacz wideo Masz problem z przypalonym żelazkiem? Przetestuj nasz domowy sposób na czyszczenie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jakiego zapachu nie lubią kuny? Wystarczy jeden przedmiot za kilka złotych

Kuny są sporą niedogodnością, potrafią wyrządzić naprawdę duże szkody, jak na przykład poprzegryzane kabli od auta, jednak pułapki czy trutki nie są najlepszym rozwiązaniem. Należy również pamiętać, że te ssaki należą do zwierząt prawnie chronionych w Polsce, więc nie wolno ich pod żadnym pozorem zabijać. Możemy za to zastosować o wiele bardziej humanitarne sposoby, które zamiast wyrządzić im krzywdę, przegonią je z naszego domu. Te małe drapieżniki mają bardzo wrażliwe nosy, więc mocno oddziałują na nie różne zapachy. Warto więc sięgnąć po produkt, który można znaleźć w łazience. Chemiczny zapach kostki toaletowej w skuteczny sposób odstraszy kunę. Wystarczy zawiesić je w miejscach, gdzie pojawiają się kuny. Zwierzę nie będzie chciało się zbliżać do intensywnego zapachu i ucieknie z miejsca, gdzie go czuje.

Morze we Włoszech wyrzuciło setki butelek po ketchupie. Wyrzuca opakowania po ketchupie. Tajemniczy wypadek we Włoskim morzu

Czym odstraszyć kuny w domu? Ten sposób jest kompletnie darmowy

Jeśli chcemy pozbyć się kun bez wyrządzania im krzywdy, wystarczy znać ten prosty trik. Kuny są drapieżnikami, jednak nie są na szczycie łańcucha pokarmowego, więc istnieją zwierzęta, których się po prostu boją. Warto wspomóc się w wyganianiu tych małych ssaków, sierścią naszych pupili. Wystarczy rozłożyć ja w miejscach, w których wiesz, że pojawia się nieproszony gość. Kiedy tylko ten drapieżnik wyczuje zapach innego osobnika, który może stanowić potencjalne zagrożenia, będzie trzymał się od niego z daleka. Ten sposób jest niezwykle skuteczny i kompletnie darmowy!

Na czym polega laminacja brwi? Laminacja brwi: Możesz wykonać zabieg domowymi sposobami

Więcej o: