Dlaczego skrzydłokwiat nie kwitnie? Weź 2 złote i idź do sklepu. Roślina w mig wypuści nowe kwiaty

Jak dbać o skrzydłokwiat, aby bujnie rósł? Choć nie jest on wymagający, to jego pielęgnacja skrywa kilka tajemnic. Wypróbuj ten genialny domowy trik, a roślina błyskawicznie zakwitnie i wypuści nowe liście. Aby ją odżywić, wystarczy zaledwie jeden produkt z kuchni.

Skrzydłokwiat to niezwykle lubiana roślina doniczkowa. Swoją popularność zawdzięcza nie tylko łatwej pielęgnacji, ale także pewnej "magicznej "właściwości: mówi się, że można uznać go za naturalny oczyszczacz powietrza. Co zrobić, aby nie zmarniał? Oto kilka banalnie prostych trików.

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego skrzydłokwiat nie chce kwitnąć? Wykorzystaj domowy nawóz z drożdży 

Choć skrzydłokwiat nie jest wymagający, ma kilka czułych punktów. Jednym z nich są kwiaty, które po zwiędnięciu, mogą już nie wrócić. Co zrobić, aby tego uniknąć? Należy regularnie nawozić roślinę. W tym przypadku świetnie sprawdzi się domowa mieszanka na bazie drożdży. W 10 litrach ciepłej wody rozpuść około 100 g drożdży. Odczekaj kilka godzin, aż preparat całkowicie ostygnie i podlej nim skrzydłokwiat. Ten ekologiczny nawóz błyskawicznie odżywi roślinę i sprawi, że będzie kwitnąć jak nigdy wcześniej. Warto jednak pamiętać, iż pielęgnacja to więcej niż samo nawożenie. 

Pielęgnacja skrzydłokwiatu. Odpowiednie światło jest kluczowe

Najczęstszym problemem skrzydłokwiatu są opadające liście. Jak z nimi walczyć? Ustaw roślinę w jasnym miejscu - preferuje rozproszone światło, dlatego nie należy stawiać jej przy samym oknie, bo bezpośrednie promienie słoneczne mogą ją uszkodzić. Najlepiej czuje się w temperaturze pokojowej, sięgającej 20 stopni Celsjusza, choć w tym przypadku nie jest zbytnio wymagająca, gdyż w zimie potrafi przeżyć nawet w 16 stopniach Celsjusza. Do uprawy tego kwiatu świetnie sprawdzi się żyzna i mocno przepuszczalna gleba. 

Jak podlewać skrzydłokwiat? Potrafi dawać znaki 

Skrzydłokwiat należy do grona roślin, które lepiej znoszą przesuszenie niż przelanieKwiat można podlewać 1-2 razy w tygodniu, lecz należy pamiętać, aby za każdym razem usuwać nadmiar wody z doniczki. Opadnięte liście najczęściej oznaczają zapotrzebowanie na wodę, dlatego na tego typu znaki warto reagować szybko. Ponadto, aby roślina mogła dobrze oczyszczać twoje powietrze, to ty musisz zadbać o jej prawidłowe nawilżenie. W tym celu często spryskuj liście wodą, za co na pewno się odwdzięczy. 

Więcej o: