Za mało miejsca w szafie? Wystarczy zmienić jedną rzecz. Dzięki temu bałagan zniknie na zawsze

Utrzymanie porządku w szafie to nie lada wyzwanie. Nawet nie wiemy, kiedy nagle nasze posegregowane bluzki i swetry zmieniają się w bezkształtną masę różnych materiałów. Na szczęście istnieją sposoby, które sprawią, że już nigdy nie będziemy się zastanawiać nad tym, gdzie kryły się nasze ubrania.

Zbliżamy się do sezonu wiosennych porządków, co oznacza sprzątanie, organizację i zasadniczo próbę generalnego odświeżenia całego domu. Zanim jednak zajmiemy się szafami, warto zatrzymać się i zastanowić jak dobrze ułożyć ubrania. Na szczęście istnieją triki z różnymi metodami składania. Który z nich jest najlepszy?

Zobacz wideo Zorganizuj i uporządkuj swoją szafę na wiosnę

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Porządek w szafie z ubraniami. Czy to możliwe? Dzięki temu trikowi z rolowaniem ubrań jak najbardziej 

Istnieje wiele powodów, dla których powinniśmy zwijać ubrania w szufladzie. Według Closets by Design jest to świetny sposób na utrzymanie ubrań bez zagnieceń i zachowanie porządku w szafie. Bardzo często ta sztuczka jest wykorzystywana podczas pakowania walizek, jednak sprawdzi się nie tylko w podróży, ale też na co dzień. Jest to idealny sposób na porządek i efektywne wykorzystanie miejsca we wszystkich naszych szufladach. Kiedy ubrania są złożone jedno na drugim, możemy łatwo zapomnieć o tych, które dawno były nienoszone i utknęły na dnie. Pozostają na dole, ponieważ po prostu częściej nosimy te na górze. Dzięki zrolowanym ubraniom ułożonym obok siebie możemy zobaczyć wszystkie swoje rzeczy na pierwszy rzut oka

Jak zrolować koszulki i spodnie? To prostsze niż myślisz

Istnieje wiele metod rolowania ubrań i każdy może wybrać taką, która mu najbardziej odpowiada. Przedstawiamy wam dwie propozycję jedną na składanie koszulek, a drugą na spodnie.

Rolowanie koszulki zaczynamy od położenia jej na płaskiej powierzchni. Wygładzamy dłonią wszystkie zmarszczki i składamy rękawy do środka. Lewy rękaw kładziemy w kierunku środka koszulki, a prawy kładziemy na nim, ponownie wygładzamy zagniecenia. Jeśli nasze ubranie ma długie rękawy, powinny one tworzyć "X". Chwytamy dolny brzeg i podwijamy go o około jeden centymetr. Zwijamy koszulę od dołu do kołnierza tak ciasno, jak chcemy.

Rolowanie spodni, tak jak przy koszulkach zaczynamy od położenia ich na gładkich powierzchni i wygładzenie. Składamy spodnie na pół, tak by nogawki były równo, a kieszenie były skierowane na zewnątrz. Zwijamy spodnie, zaczynając od pasa.

Więcej o: