Jak pielęgnować skrzydłokwiat? Miłośniczka roślin zdradza triki, dzięki którym będzie bujnie rósł

Skrzydłokwiat to roślina doniczkowa, która zdobi wiele mieszkań. Jest częstym wyborem zarówno zagorzałych hodowców, jak i tych początkujących. Aby bujnie kwitła, potrzebuje odpowiednich warunków i nawożenia. Rady pewnej miłośniczki roślin mogą wszystko zmienić.

Skrzydłokwiat to wyjątkowa roślina ozdobna, która potrafi zachwycać swoimi białymi kwiatami. Przez wielu wybierana jest ze względu na stosunkowo prostą pielęgnację i zdolność do oczyszczania powietrza z toksyn. Jak uprawiać skrzydłokwiat, aby nie marniał? Te rady z TikToka działają cuda!

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pielęgnacja skrzydłokwiatu wallisa. Jego pochodzenie ma duże znaczenie

Miłośniczka roślin prowadząca kanał na TikToku o nazwie @to_co_lubie_najbardziej zdradziła swój sekret na bujny wzrost skrzydłokwiatu. Choć jego pielęgnacja wydaje się mało skomplikowana, to pochodzący z tropikalnych lasów Ameryki Środkowej i Południowej kwiat wymaga konkretnych warunków. W naturalnym środowisku osłaniają go drzewa, dlatego hodowany w domach również preferuje nieco zacienione stanowiska i rozproszone światło. Podczas przesadzania warto zadbać także o sprzyjające mu podłoże. Powinno być ono żyzne z dodatkiem torfu. Jego ulubiona temperatura to 20 stopni Celsjusza. Lasy tropikalne charakteryzują się dużą wilgotnością powietrza, dlatego warto pamiętać o częstym zwilżaniu jego liści wodą. W związku z tym, że jest to roślina kwitnąca, nawożenie jest tutaj ważnym elementem. 

Jak dbać o skrzydłokwiat? Domowy nawóz z resztek potrafi działać cuda

Twoja roślina nie kwitnie? Powodem może być brak odpowiedniego odżywienia. Aby nieco wspomóc jej rozwój, warto wykorzystać domowy nawóz z... fusów po kawie. Resztki, które zazwyczaj lądują w koszu, są bogate w substancje niezbędne do wzrostu, takie jak potas, magnez i fosfor. Najlepiej rozpuścić je w konewce z wodą i zastosować mieszankę podczas podlewania.

Zalej droższe odrobiną wody. Twój skrzydłokwiat pokocha tę miksturę 

Jeżeli twój skrzydłokwiat jest wyjątkowo uparty i wciąż nie chce wypuścić kwiatów, zastosuj trik z drożdżami. Roztwór z ich dodatkiem szczególnie korzystanie wpływa na rośliny ozdobne. Jak go zrobić? Na początku rozdrobnij jedną kostkę drożdży piekarskich (100 g). Następnie zalej je 10 l przegotowanej, ciepłej wody i odstaw na godzinę, aby preparat ostygł, a drożdże się aktywowały.  Przygotowaną mieszanką możesz podlać wszystkie rośliny doniczkowe. Dzięki temu błyskawicznie odżyją i wypuszczą nowe liście oraz kwiaty

Więcej o: