Włożyłam drewniane łyżki do zmywarki i szybko pożałowałam. Niektóre rzeczy lepiej myć ręcznie

Niektórych przedmiotów nie powinno się wkładać do zmywarki. Przekonałam się o tym całkiem niedawno. Chętnie podzielę się z wami tą wiedzą, abyście mogli uniknąć tego błędu. Jeśli nie chcesz wymieniać swoich sprzętów tak jak ja, lepiej posłuchaj tych rad.

Jeśli włożysz te przedmioty do zmywarki, zniszczą się już po jednym myciu! Nie popełnij moich błędów i dowiedz się, czego pod żadnym pozorem nie wrzucać do urządzenia. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo pieniędzy

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Nigdy nie wkładaj drewnianych przyborów do zmywarki. Od razu je uszkodzisz

Kiedy włożysz drewniane łyżki do zmywarki, nie musisz długo czekać, aby pożałować tej decyzji. Po wyjęciu wszystko napęcznieje i popęka. Będziesz musiała wydać dodatkowe pieniądze, żeby kupić nowe przybory kuchenne. Wysoka temperatura, woda i środki czyszczące nie są sprzymierzeńcami drewna. Jeśli nie chcesz wymieniać kuchennych sprzętów na nowe, nigdy nie wkładaj żadnych drewnianych naczyń czy łyżek do zmywarki.

Mycie noży w zmywarce również może okazać się złym pomysłem. Niestety nie chodzi tylko o drewnianą rączkę. Pod wpływem gorącej wody oraz detergentów może dojść do korozji stali. W efekcie twoje noże będą wyszczerbione. Niestety nowy zestaw jest dość drogi, więc lepiej zastanów się dwa razy, czy warto ryzykować ich utratę i nie spróbować doczyścić ich pod bieżącą wodą w zlewie. 

Termos i plastik również nie powinny nigdy zostać włożone do zmywarki. Utracą swoje właściwości

Oprócz drewnianych przyborów pamiętaj, żeby nie wkładać do zmywarki termosu. Część z nas traktuje go jako przenośny kubek, ale zasady jego mycia są zupełnie inne. Mimo że, zacieki z herbaty i kawy znikną ze ścianek, to po kilku myciach w zmywarce termos straci swoje właściwości termoizolacyjne i nie będzie spełniał swojej podstawowej funkcji, jaką jest utrzymanie temperatury wlanego napoju. 

Nauczona złym doświadczeniem postanowiłam sprawdzić, jakich jeszcze przedmiotów nie powinno się wkładać do zmywarki. Okazało się, że plastik również nigdy nie powinien się w niej znaleźć. Pudełka, przybory, czy jakiekolwiek przedmioty z tego tworzywa mogą się odkształcić pod wpływem gorącej wody. W rezultacie tracą swoje właściwości, a czasem w plastiku mogą powstać nawet dziury. Uważaj więc, co wkładasz do zmywarki.

Więcej o: