Przypominamy, kiedy zasiać owies wielkanocny. Dzięki temu do świąt wyrośnie bujny i zielony

Kiedy siać owies na Wielkanoc, aby pięknie prezentował się na stole? Termin zbliża się wielkimi krokami. Jeśli chcesz, aby roślina cieszyła oczy gości, nie możesz go przegapić! Chętnie podpowiemy, kiedy będzie najlepszy moment, aby zasiać tę roślinę.

Jedną z tradycji wielkanocnych jest wystawienie owsu na świątecznym stole. Nie ma jednak nic lepszego niż samodzielnie wyhodowana dekoracjaRoślina stanowi piękną ozdobę. Jeśli chcesz, aby zachwyciła również twoich gości, koniecznie dowiedz się, kiedy ją posiać. 

Zobacz wideo Owsiana babka - idealna na Wielkanoc i nie tylko!

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy siać owies? Jeśli nie przegapisz tego terminu, będzie cieszyć oczy na Wielkanoc

Owies nie potrzebuje wcale wiele czasu, aby dobrze wyrosnąć. Podobna zasada dotyczy rzeżuchy. Jeśli więc pragniesz, aby któraś z tych roślin ozdobiła twój świąteczny stół, nie możesz przegapić tego terminu. Najlepszy moment, na zasianie owsu wielkanocnego, wypada na dwa tygodnie przed świętami. To idealny czas na to, aby roślina pięknie wyrosła. Dzięki temu, że wysiewanie owsu jest dość popularną tradycją, aktualnie nasiona możesz znaleźć w wielu sklepach. Zaopatrzysz się w nie w sklepach ogrodniczych, ale też na rynku czy targu. 

Jaki nawóz pod owies? Jeśli zapamiętasz te kroki nie będzie ci potrzebny

Do owsa wielkanocnego z zasady nie używa się nawozów. Roślina chętnie i bujnie rośnie, jeśli ma zapewnione odpowiednie warunki. Zapamiętaj kilka zasad, a już za kilka tygodni, owies będzie cieszyć twoje oczy: 

  • Naczynie - możesz wykorzystać doniczkę, ale też płaską podstawkę czy nawet głębszy talerz. 
  • Podłoże - dobrze sprawdzi się gruba warstwa ligniny lub waty. Pamiętaj, aby dobrze je nawilżyć. Jeśli jednak sadzisz owies w doniczce, zrób to w ziemi wymieszanej z piaskiem. 
  • Nasiona - wysiewaj je równomiernie i nawilżaj wodą. 
  • Miejsce - owies najlepiej wyrośnie w ciepłych i dobrze oświetlonych miejscach. Dobrym pomysłem będzie postawienie go na parapecie. Na początek, możesz też nakryć nasiona folią, aby zapewnić im nieco większą temperaturę. 
  • Woda - nasiona powinny być stale wilgotne. Uważaj jednak aby nie pływały w wodzie. Wtedy mogą nawet zgnić.
Więcej o: