Trawa do siania musi być odpowiednio dobrana do potrzeb. Poznaj rady ogrodników i wybierz najlepszą

Wiosenne kwiaty już powoli pojawiają się w lasach i parkach. To znak, że pora pomyśleć o pracach w ogrodzie, czy na tarasie. Jaka trawa na balkon będzie najlepsza? Jaki rodzaj wysiać do ogrodu? Chętnie odpowiemy na te pytania. Poznaj kilka rad, a trawnik będzie zachwycać.

Zbliża się wiosna, a więc pora pomyśleć o pracach w ogrodzie. Podstawą każdej aranżacji jest oczywiście zadbany trawnik. Jaką trawę zasiać, aby była najlepsza? Chętnie podpowiemy. 

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek pokazała swój ogród. "Przepiękne rośliny i aranżacja"

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jaka trawa na trawnik? Musisz zwrócić uwagę na kilka czynników 

Rozpoczynasz prace w ogrodzie i nie wiesz jaką trawę wybrać? Zastanów się jaką funkcję będzie pełnić trawnik. Wiele zależy od tego, czy trawa ma być tylko ozdobą, czy na przykład będzie służyć dzieciom do zabawy. Ustal więc na początek, funkcję twojego trawnika. Kiedy to zrobisz, możesz przystąpić do wyboru trawy: 

  • Trawnik ozdobny - będzie to trawa bardzo wrażliwa na deptanie czy wszelkie inne uszkodzenia. Będzie jednak niezastąpiona, jeśli chcesz, aby pełniła funkcję dekoracyjną. Najlepsze będą trawniki gazonowe
  • Trawnik uniwersalny - jeśli chcesz normalnie chodzić po trawniku, ale jednak nie będzie on intensywnie użytkowany, wybierz mieszankę nasion. Powinny się w niej znaleźć: życica trwała, kostrzewa czerwona kępowa, rozłogowa, półrozłogowa, owcza szczeciniasta i wiechlina łąkowa.
  • Trawnik użytkowy - jeśli wiesz, że trawnik będzie intensywnie używany to warto zaopatrzyć się w mieszankę nasion, w której składzie będzie: życica trwała, wiechlina łąkowa, kostrzewa czerwona kępowa i półrozłogowa. Pamiętaj też, że ten rodzaj trawnika będzie wymagać sporo pielęgnacji i nawożenia, aby zachował ładny wygląd. 

Dlaczego skrzydłokwiat nie kwitnie? Weź 2 złote i idź do sklepu. Roślina w mig wypuści nowe kwiaty Dlaczego skrzydłokwiat nie kwitnie? Domowy nawóz za grosze zdziała cuda

Trawa z rolki będzie idealna na balkon. Do ogrodu sprawdzi się dla osób, które nie przepadają za pielęgnacją trawnika

Jeśli marzy ci się balkon z podłogą z trawy, to jest to jak najbardziej możliwe. Na rynku można znaleźć spory wybór traw z rolki. Choć jest to trawa sztuczna, to jednak wcale nie musi być nieprzyjemna. W sklepach można znaleźć świetne imitacje, które w dotyku będą przypominać prawdziwy trawnik. Taka rolka świetnie nada się również do ogrodu. Jeśli jesteś osobą, która nie ma ochoty zajmować się roślinnością i kosić trawy to takie rozwiązanie będzie najlepsze. Nie musisz martwić się także o deszcze, wiele sztucznych trawników przepuszcza płyny i zachowuje czystość przez długi czas. 

Zakiokulkas żółte liście Zamiokulkas zamiolistny marnieje? Przygotuj banalnie prosty nawóz

Więcej o: