Oto fryzury, które ukryją zakola, a do tego podkreślą urodę każdej kobiety. Te triki warto znać

Gęste włosy są dla wielu osób wyznacznikiem zdrowia i piękna. Niestety czasami na głowie pojawiają się zakola, które chcemy ukryć. Próbujesz różnych upięć na włosach, ale żadne z ich nie maskuje niedoskonałości? W takiej sytuacji warto poznać triki, które zmniejszą twój problem oraz podkreślą urodę!

Zakola to problem, z którym zmaga się wiele osób. Na szczęście istnieją proste triki, dzięki którym bez trudu je ukryjesz. Poznaj również przyczyny przerzedzania się włosów i sprawdź, czy dobrze o nie dbasz.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Te fryzury zakryją niechciane zakola. Warto sięgnąć także po opaski i chusty  

Zmagając się z zakolami, warto znać triki, które sprawią, że w kilka chwil zapomnisz o ich posiadaniu. Odpowiednio dobrana fryzura sprawi, że zakryjesz zakola raz-dwa! Jedną z fryzur, która świetnie sprawdzi się w tej sytuacji, jest oczywiście grzywka! To właśnie takie cięcie sprawi, że niechciane prześwity we włosach zostaną zasłonięte. Drugą świetną fryzurą, która ukryje zakola, jest tzw. mullet hair, czyli cięcie włosów w taki sposób, aby tył pasm był dłuższy, boki krótsze, a przód mocno wycieniowany. Jeśli nie chcesz nic zmieniać w swoich włosach, a marzysz o zakryciu zakoli, doskonale sprawdzą się różnego rodzaju akcesoria do włosów takie jak np. chustki, opaski czy bandany. Dzięki temu zakryjesz przerzedzenie włosów oraz dopełnisz każdą stylizację. Kolejnym sposobem jest użycie np. cienia do powiek w celu zamaskowania miejsc z małą ilością włosów. Jednak ten trik sprawdzi się jedynie u osób z ciemnymi włosami.

 

Grudnik Jak dbać o grudnik? Przestrzegaj tych zasad, a zakwitnie dwa razy

Przyczyny powstawania zakoli. To może być powodem przerzedzenia włosów

Zakola u niektórych osób są związane z genetyką, ale pojawiają się również przez złą pielęgnację skóry głowy i włosów. Mogą one powstawać np. przez brak odpowiednich witamin, których niedobór powoduje łysienie. Częste używanie prostownicy czy lokówki, również może powodować, pojawianie się zakoli, ponieważ wysokie temperatury urządzeń niszczą łuskę włosa. Źle dobrany szampon czy brak peelingowania skóry głowy także wpływa na stan włosów, a tym samym powstawanie zakoli. Pamiętaj, aby przyczynę skonsultować ze specjalistą.

Kobieta na plaży Kobiety i mężczyźni zostali oddzieleni murem. Plaża zaskakuje turystów

Więcej o: