Dlaczego paznokcie pieką pod lampą do hybryd? Można tego uniknąć. Wystarczy zastosować ten trik

Podczas wykonywania manicure hybrydowego często doświadczamy nieprzyjemnego bólu. Zastanawiamy się wtedy, czy powinno to mieć miejsce i czy na pewno proces ten jest bezpieczny dla płytki paznokcia. Sprawdź, dlaczego tak się dzieje oraz jak można zapobiec nieprzyjemnemu odczuciu.

To, że paznokcie bolą podczas utwardzania ich pod lampą UV/LED, nie jest na szczęście objawem uczulenia, czy błędem manicurzystki. Jest to całkowicie normalny proces, będący efektem polimeryzacji, w trakcie której lakier zmienia kształt skupienia. Światło sprawia, że cząsteczki zawarte w kosmetyku ocieplają się i powodują pieczenie. Można jednak temu zapobiec. Sprawdź jak.

Zobacz wideo Sposoby na pielęgnację dłoni i paznokci. Jak wydłużyć odstęp między wizytami u manikiurzystki?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego paznokcie bolą podczas utwardzania żelowego lakieru? Powodów jest kilka

Jednym z powodów nieprzyjemnych odczuć podczas utwardzania żelowych i hybrydowych paznokci jest zbyt delikatna lub uszkodzona płytka. Jeśli zbyt mocno spiłujemy górną warstwę paznokcia, narażamy się na mikrourazy. W związku z tym dyskomfort odczuwany przy zabiegu będzie znacznie większy, gdyż paznokieć jest słabszy i o wiele delikatniejszy. Kolejną istotną przyczyną bólu podczas manicure'u może być nałożenie zbyt grubej warstwy żelu lub hybrydy. Taki błąd powoduje szybsze poruszanie się cząsteczek przy podgrzewaniu, a w efekcie o wiele bardziej dokuczliwe i nieprzyjemne pieczenie. Zachowując jednak podstawowe zasady bezpieczeństwa, taki ból nie powinien wpłynąć na efekt końcowy ani na nasze zdrowie. Można jednak skutecznie uniknąć podobnych nieprzyjemności.

Manicure hybrydowy: Jak uniknąć pieczenia podczas zabiegu? Wypróbuj te sposoby

W momencie, gdy nieprzyjemny ból wynika głównie z nałożenia zbyt dużej ilości lakieru na paznokcie, powinniśmy zapamiętać na przyszłość, by stosować o wiele cieńsze warstwy. Jeśli jednak nie jest to powodem dyskomfortu, warto wypróbować ten sprytny trik. W momencie kiedy utwardzamy żel, na kilka sekund wyciągamy dłoń z lampy, po czym wkładamy ją z powrotem. Powtarzanie tej czynności nie wpłynie na jakość zabiegu, a pozwoli nam zniwelować nieprzyjemne odczucia. Dobrym pomysłem jest także użycie opcji "low heat", jeśli nasz sprzęt ją posiada. Tryb ten pozwala na wolniejsze rośnięcie mocy ogrzewania, a co za tym idzie, produkt jest utwardzany wolniej i nie wywołuje uczucia pieczenia. Warto także dokładnie przygotować się przed zabiegiem, a przede wszystkim nie stresować się, jeśli wystąpi lekki ból.

Więcej o: