Rośliny miododajne, czyli jakie? Pięknie ozdobią twój ogród, a to nie jedyna ich zaleta

Jaką roślinę miododajną wybrać? Ten rodzaj kwiatów jest bardzo ważnym elementem przyrody. Możemy spotkać je na polach albo zasadzić w ogrodzie. Dzięki temu zadbamy nie tylko o piękne otoczenie, ale też o pracowite pszczoły, które są niezbędnym elementem naszego ekosystemu.

Zastanawiasz się, jakie rośliny zakupić do ogrodu lub na balkon? W takiej sytuacji warto pomyśleć nad roślinami miododajnymi, które nie dość, że świetnie przyozdobią twój ogród, to również bardzo dobrze wpłyną na całe środowisko i ekosystem. Poznaj najczęściej wybierane rośliny miododajne.

Zobacz wideo Za oknami czuć wiosnę! Pszczoły i kwiaty budzą się do życia

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Rośliny miododajne - dlaczego warto mieć je w swoim ogrodzie? Zadbaj o populację pszczół

Inwestycja w rośliny miododajne wieloletnie i nie tylko to tak naprawdę inwestycja w przyszłość. To właśnie dzięki pszczołom, które zapylają różnego rodzaju kwiaty, możemy cieszyć się owocami czy pięknymi kwiatostanami. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nowych roślin, nie wahaj się i wybierz kwiaty miododajne. Poprzez rozwój i ekspansję działań ludzi możemy zaobserwować wymieranie pszczół, które są ważne dla nas wszystkich. Stosowanie pestycydów podczas kwitnięcia ma ogromny wpływ na ich wymieranie. Dodatkowo, środowiska zaczynają się przekształcać, łąki i inne miejsca, w których pszczoły zapylały kwiaty, zmieniają się na działki budowlane lub są spalane pod inne działania. To tylko niektóre z przyczyn coraz to mniejszej ilości pszczół na świecie, więc warto o nie zadbać i kupić roślinę miododajną, którą te będą mogły zapylać.

Pszczelnik mołdawski i żmijowiec grecki. To piękne i uwielbiane przez pszczoły rośliny 

Jedną ze świetnych roślin miododajnych będzie pszczelnik mołdawski, który należy do roślin jednorocznych. Roślina ta nie jest trudna w uprawie, wystarczy jej tak naprawdę dieta bogata w składniki odżywcze. Pszczelnik mołdawski pochodzi z Azji, gdzie od lat doceniany był za swoje właściwości, łatwość w uprawie i wydajność miodową. Wiosną i latem należy go regularnie podlewać, ponieważ może uschnąć. Drugą rośliną miododajną, którą uwielbiają pszczelarze, jest żmijowiec grecki. To właśnie żmijowiec, jest jedną z najwydajniejszych roślin miododajnych, świetnie radzi sobie na praktycznie każdej glebie i ma piękne kwiaty, które idealnie ozdobią twój ogród.

Więcej o: