Włożyłam ją do zlewu, a efekt mnie zaskoczył. Tłuszcz z patelni zniknął błyskawicznie

Tłuszcz na patelni może być prawdziwym koszmarem, kiedy próbujemy go usunąć. Przekonałam się o tym niedawno, kiedy sama walczyłam z tym problemem. Poszukując sposobów na czyszczenie patelni, odkryłam ten prosty trik. Wystarczyło sięgnąć po tę jedną rzecz.

Zmywanie naczyń potrafi być prawdziwą udręką. Czynność ta dla wielu osób jest frustrująca, tym bardziej kiedy uciążliwy tłuszcz nie chce zejść z patelni. Mamy jednak genialny trik, który pomoże ci nawet z najtrudniejszym brudem.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Torebka po herbacie usunie tłuszcz w kilka chwil. Dzięki temu patelnia będzie czysta jak nowa

Każdy, kto kiedykolwiek zmywał naczynia, doskonale zna ten problem. Czasem nawet najlepszy detergent nie jest w stanie poradzić sobie z tłuszczem. W internecie można znaleźć wiele sposobów na poradzenie sobie z kłopotem, jednak tego na pewno jeszcze nie znasz. Wystarczy, że wykorzystasz torebkę po herbacie. Od teraz przestaniesz wyrzucać ją do kosza. Napełnij zlew do pełna i włóż do niego brudne naczynia. Następnie sięgnij po kilka torebek po herbacie. Wrzuć je do wody i zalej wszystko wrzątkiem. Odczekaj kilka godzin, a następnie umyj naczynia tak jak zwykle. Tłuszcz powinien z łatwością odejść z powierzchni naczynia. Torebki po herbacie możesz jednak wykorzystać także w inny sposób. 

Jak wykorzystać torebki po herbacie? Powieś ją w szafie a uporczywy problem zniknie 

Torebka po herbacie może się także przydać do innych rzeczy. Możesz włożyć ją do szafy lub użyć jako nawóz. Zastosowań jest naprawdę wiele: 

  • Włóż torebki po herbacie do szafy. Odsącz je z nadmiaru wody i poczekaj, aż wyschną. Następnie polej je olejkiem eterycznym i połóż na ręczniku papierowym. W kolejnym kroku po prostu włóż torebki do bawełnianego woreczka i włóż do szafy. Od teraz w środku będzie pięknie pachnieć. 
  • Użyj torebek po herbacie jako nawozu. Zalej je gorącą wodą. Odstaw do ostygnięcia i podlej miksturą rośliny. Bardzo szybko odżyją i będą bujnie rosnąć. Pamiętaj, że dotyczy to wyłącznie roślin, które preferują kwaśne podłoże.
  • Użyj torebek po herbacie do pielęgnacji. Okłady, które możesz z nich wykonać, doskonale zadziałają na zaczerwienienia i opuchliznę. Pamiętaj jednak, aby poczekać, aż ostygną, zanim nałożysz je na twarz.
Więcej o: