Czym wyczyścić srebro? Zajrzyj do domowej apteczki. Ten produkt sprawi, że biżuteria będzie lśniła

Jak wyczyścić srebro? Niestety srebrne przedmioty i biżuteria mają tendencję do ciemnienia, jeśli nie są używane przez dłuższy czas. Na szczęście istnieje kilka metod, które pozwolą ci szybko pozbyć się problemu. Wykorzystaj produkty, które masz już w domu.

By cieszyć się pięknym wyglądem srebra, należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli tylko na naszej zastawie stołowej lub biżuterii pojawi się nalot, powinniśmy jak najszybciej się go pozbyć. Jest na to dobry sposób. Sprawdź, jaki.

Zobacz wideo Zadbaj o biżuterię. Jak wyczyścić i spakować świecidełka?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym czyścić srebro, aby lśniło jak nowe? Wypróbuj produkt z domowej apteczki

Czyszczenie srebra potrafi być pracochłonnym zajęciem, ale ten sposób pozwoli ci zrobić to szybko i bezproblemowo. Wystarczy, że do przygotowanego wcześniej naczynia wlejesz wodę, a następnie zamoczysz w niej wszystkie srebrne przedmioty, na których pojawił się ciemny nalot. Do miski wrzuć tabletkę lub dwie aspiryny i poczekaj, aż się całkowicie rozpuści. Odczekaj kilkanaście minut, a roztwór wyczyści srebro. Po tym czasie wyciągnij przedmioty i oczyść delikatnie ściereczką tak, by były zupełnie suche. Na koniec możesz je wypolerować, uważając, by nie doprowadzić do zarysowań. W razie potrzeby cały zabieg powtórz. Bardzo zabrudzone, stare srebro może potrzebować nieco więcej czasu.

Emma Roberts Jakie fryzury są modne w 2023? Tiramisu blonde to prawdziwa rewolucja

Czyszczenie srebra domowym sposobem. Ten produkt masz w swojej łazience

Innym, bardzo skutecznym i często stosowanym sposobem na wyczyszczenie srebra, jest użycie preparatu, który każdy z nas ma w swojej łazience. Chodzi rzecz jasna o pastę do zębów. Najlepiej jeśli będzie to kosmetyk wybielający, pozbawiony granulek. Wystarczy, że na srebrne przedmioty nałożysz odrobinę pasty i wetrzesz dokładnie, używając miękkiej szczoteczki. Uważaj, by nie zarysować biżuterii. Delikatnymi ruchami pozbądź się całego nalotu, a następnie opłucz przedmioty wodą. Ten sposób jest najbardziej przydatny, jeśli posiadamy elementy, które mają wiele zagłębień. Zdobione sztućce czy ażurowe pierścionki możemy dokładnie wyczyścić, docierając szczoteczką we wszystkie zabrudzone miejsca. Na sam koniec dokładnie osuszamy srebro. Ważne, by było zupełnie suche, gdyż w kontakcie z wodą zaczyna ciemnieć. Podobnie jak w pierwszym przypadku, możemy wypolerować nasze rzeczy delikatną ściereczką. Nawet najstarsze, ciemne srebro będzie teraz błyszczeć jak nowe.

Pieniądze (zdjęcie ilustracyjne) Ile chcą zarabiać Polacy? Niektórym do pełni szczęścia potrzeba wiele

Więcej o: