Kiedy siać marchew i pietruszkę? Zostało niewiele czasu. Przestrzegaj tych zasad, a będą pyszne

Kiedy siać warzywa do gruntu, aby były maczne i dorodne? Ogrodnicy mogą już zacząć planowanie prac w ogrodzie. Dzięki temu niedługo na waszym stole pojawią się samodzielnie wyhodowane smakołyki. Wyjaśniamy, jak siać warzywa, aby wkrótce zebrać obfite plony.

Warzywa z własnego ogrodu, to jedna z najlepszych rzeczy, jakie można dostać na śniadanie. Jeśli ty również masz takie marzenia, koniecznie dowiedz się kiedy rozpocząć prace i zacząć wysiewanie. Niektóre terminy niestety już minęły. 

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy siać marchew? Pierwszy termin już minął, jednak nic straconego

Niektóre terminy wysiewania niestety już minęły. Nie ma jednak powodów do zmartwień. Wiele warzywa doskonale nadaje się do tego, aby posadzić je w innym terminie. Zazwyczaj na początku marca wysiewa się nasiona rzodkiewki, marchwi, szpinaku, pora, sałaty masłowej i kopru. Należy robić to pod foliowym tunelem. Pamiętaj, aby przed zasianiem upraw, sprawdzać prognozę pogody. Jeśli temperatura będzie spadać poniżej 0°C, warto zabezpieczyć plony przed przemarznięciem agrowłókniną. Jeśli jednak nie udało ci się wysiać jeszcze tych warzyw, to nic straconego. Rzodkiew, marchew, czy koper można posadzić również w III dekadzie marca. Jednak należy posadzić warzywa do gruntu, ponieważ nasiona mogą już nie przetrwać. 

Gekon znaleziony w kapuście Kupiła w markecie kapustę. W "gratisie" dostała egzotyczne zwierzę

Kiedy siać pietruszkę? Jak to zrobić, aby była dorodna i smaczna? 

Jeśli nie udało ci się wysiać tych warzyw na początku marca, należy posadzić je od razu do gruntu, a nie do tunelów foliowych. Mimo to upewnij się, że roślinom nie grożą już przymrozki. Pamiętaj, aby zachowywać odpowiednie odstępy między rzędami nasion. Powinny wynosić około 30 cm. Warzywa posadź na głębokości około 3 cm. Jakie rośliny nadają się do tego, aby wysiać je w III dekadzie marca? Będą to:

  • rzodkiewka,
  • marchew,
  • szpinak,
  • koper, 
  • groch,
  • bób,
  • pietruszka. 

Natomiast na sam koniec marca zachowaj nasiona kalafiora, brokułu i jarmużu. Pamiętaj też, aby odpowiednio zadbać o zasiane warzywa. Należy je regularnie nawadniać i odchwaszczać. Pozbywanie się chwastów jest szczególnie ważne. Rośliny w przeciwnym wypadku będą konkurować o wodę i przestrzeń. W rezultacie plony nie będą obfite, a nawet może ich w ogóle nie być. Pomyśl także o regularnym spulchnianiu gleby. 

Kiedy sadzić truskawki? Kiedy sadzić truskawki? Możesz zacząć przygotowania! Termin się zbliża

Więcej o: