Ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko zawijanie kanapek. Poznaj zastosowania folii aluminiowej

Folia aluminiowa przyda się nam nie tylko w kuchni. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale ma naprawdę sporo zastosowań. Folia może zastąpić niektóre bardzo drogie sprzęty i zadziałać nawet lepiej niż one. Koniecznie dowiedz się, jak możesz jej użyć.

Folia aluminiowa może zastąpić wiele przedmiotów codziennego użytku. Dowiedz się, w jaki sposób możesz jej użyć, a już nigdy nie przepłacisz za niepotrzebne sprzęty.

Zobacz wideo Co zrobić, aby banany tak szybko nie dojrzewały? Poznaj 3 nietypowe zastosowania folii spożywczej

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jakie są zastosowania folii aluminiowej? W kuchni jest nieoceniona

Oczywiście wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że folia aluminiowa ma najlepsze zastosowania w kuchni. Większość owija nią, chociażby kanapki. Jednak ma ona znacznie więcej do zaoferowania. Możesz dzięki niej ochronić naczynia. Kiedy coś pieczesz lub smażysz, wyłóż dno folią aluminiową, a zapomnisz o trudach zmywania zaschniętego tłuszczu. Możesz także przykryć nią jedzenie podczas przygotowań. Dzięki temu tryskający tłuszcz nie ubrudzi wszystkiego dookoła. Dodatkowe zastosowanie jest takie, że jeśli danie ma poczekać dłuższy czas w piekarniku, to pod przykryciem dłużej zachowa swoją temperaturę. Nie zapominaj także o nożach. Przy pomocy folii aluminiowej możesz je w prosty sposób naostrzyć. Wystarczy złożyć materiał kilka razy i przecinać tępym narzędziem. Nożyczki powinny szybko odzyskać swoją dawną ostrość. Warto poznać też kilka zastosowań folii, które niekoniecznie nadają się do kuchni, ale będą równie przydatne w codziennym życiu.

Nietypowe zastosowania folii aluminiowej mogą cię zaskoczyć. Od teraz nie będziesz wyobrażać sobie bez niej życia

Przy użyciu folii aluminiowej uda ci się stworzyć lejek. Jeśli potrzebujesz coś precyzyjnie przelać, a nie masz w domu tego narzędzia, wystarczy sięgnąć po folię, zwinąć ją w stożek i wykorzystać dokładnie tak samo jak zwykły lejka. Jeśli natomiast lubisz wyjazdy pod namiot, koniecznie zabierz ze sobą rolkę folii. Możesz zrobić z niej na przykład prowizoryczną łyżkę lub zawinąć w nią konserwy i podgrzać w ognisku czy na grillu. Folia przyda się także podczas remontu. Jeśli planujemy odmalować pokoje, zanim przystąpimy do prac, wystarczy owinąć nią wrażliwe punkty, takie jak klamki czy włączniki światła, a nie będzie trzeba obawiać się o zabrudzenia.

Więcej o: