Konturowanie twarzy na morko. Zamiast gąbki użyj widelca. Ten trik to nowe odkrycie makijażystek

Chcesz poprawić swoje rysy, ale konturowanie nie jest twoją mocną stroną? Z pomocą przychodzi TikTok i trik, który stał się hitem internetu. Wypróbuj zrobić makijaż z pomocą widelca. Dzięki niemu uzyskasz równe linie. Zobacz, jak go wykonać.

Konturowanie twarzy bywa dla niektórych ogromnym problemem. Bo jak nałożyć bronzer tak, by wyszczuplił twarz, a jednocześnie rozświetlacz tak, by uwydatnił tylko niektóre punkty? Jedna z tiktokerek postanowiła ułatwić nam trudy makijażu. Jej trik bije rekordy popularności.

Zobacz wideo Jak wyglądają celebrytki bez makijażu? Oto porównanie do wersji w make-upie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Konturowanie twarzy dla początkujących. Ten trik z TikToka to hit

Na TikToku znajdziemy całą masę trendów pielęgnacyjnych, urodowych i makijażowych. Wiele z przedstawianych przez użytkowników trików odnosi przeogromny sukces i są często powtarzane i stosowane przez innych. Obecnie ogromną popularnością cieszy się metoda konturowania twarzy "na widelec". Może i brzmi to nietypowo, ale wiele użytkowniczek chwali sobie ten sposób i chętnie z niego korzysta. Dzięki niemu możemy zastosować odpowiednie proporcje podczas makijażu i idealnie podkreślić rysy twarzy. Tiktokerki zdają się być zachwycone nowym pomysłem. Jak możemy zobaczyć na zamieszczonym materiale, to naprawdę działa.

Wyglądasz jak Angelina Jolie.
To urocze!

- piszą internauci w komentarzach pod video.

Konturowanie twarzy krok po kroku. Potrzebujesz kremowych kosmetyków i widelca

Aby prawidłowo wykonać makijaż przy użyciu widelca, musimy dokładnie przyjrzeć się instrukcji przedstawionej przez użytkowniczkę @yazicole. TikTokerka wykorzystuje do konturowania bronzer i kremowy korektor. Na początek bronzer umieszcza na czole, żuchwie i nosie, przykładając do nich widelec i wypełniając przestrzeń między ząbkami. Następnie na czubku nosa, brodzie i pod oczami w ten sam sposób nakłada korektor. Na koniec całość blenduje, delikatnie wklepując kosmetyki w skórę za pomocą gąbeczki do makijażu. Efekt końcowy wygląda genialnie. Warto zauważyć, że na swoim koncie kobieta udostępnia także inne, interesujące wskazówki. Między innymi konturowanie za pomocą nakładania wielu kwadracików, czy rombów w różnych odcieniach. Może być więc doskonałą inspiracją, jeśli szukamy nowych, skutecznych i ciekawych metod na wykonywanie codziennego makijażu.

Więcej o: