Pokrój ten owoc i włóż go do zmywarki. To sprawdzony sposób na pozbycie się uporczywego problemu

Zarówno zmywarka wolnostojąca, jak i zmywarka do zabudowy wymaga odpowiedniej pielęgnacji, aby służyć nam jak najdłużej. Zdarza się, że z urządzenia wyciągamy naczynia, na których pojawiły się zacieki. Na szczęście istnieje prosty sposób, który pozwoli ci w mgnieniu oka uporać się z tym kłopotem.

Zmywarka może świetnie sprawdzać się w codziennym życiu, warto jednak znać kilka trików, które pozwolą utrzymać urządzenie w czystości. W dodatku, użycie tego owocu sprawi, że na naczyniach nigdy nie będą pojawiać się zacieki.

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się zacieków ze szklanek? Wystarczy sięgać po cytrynę

Cytryna ma naprawdę wiele zastosowań. Między innymi można jej użyć, kiedy na naczyniach pojawiają się zacieki. Owoc jest wspaniałą alternatywą dla drogich detergentów takich jak nabłyszczacze. Cytryna ma dość niskie pH, które oprócz doskonałego radzenia sobie z zaciekami, zadziała też odkażająco. Zanim jednak sięgniesz po owoc, musisz się upewnić, czy problem nie ma innego źródła. Jeśli na twoich naczyniach pojawiają się zacieki, może to oznaczać, że pora na czyszczenie zmywarki. Cytryna nie pomoże z problemem, jeśli filtr jest zapchany, a urządzenie nie było myte przez dłuższy czas. Jeśli jednak wszystko jest w porządku, możesz zastosować ten trik. Przekrój cytrynę na pół i wyciśnij z niej jak najwięcej soku. Następnie połówkę, dołóż do naczyń w zmywarce i ustaw program, którego zawsze używasz. Po wszystkim naczynia powinny błyszczeć. 

Jak wyczyścić zmywarkę? Wystarczy przestrzegać tych zasad, a będzie jak nowa 

Jeśli problem wynika z tego, że zmywarka jest brudna, a nie z innych czynników, warto poznać genialne sposoby, jak ją wyczyścić. Do tego procesu przyda się soda oczyszczona i ocet. Pamiętaj, aby przed czyszczeniem wyciągnąć filtr i wszystkie ruchome elementy. Je należy umyć poza urządzeniem własnoręcznie, na przykład płynem do mycia naczyń. Jeśli chodzi o samą zmywarkę to do przegródki na tabletkę wsyp sodę oczyszczoną. Włącz mycie wstępne, a kiedy się skończy, wlej na dno zmywarki ocet i na nowo włącz zmywarkę, tym razem ustawiając najwyższą możliwą temperaturę. Po wszystkim uchyl drzwiczki zmywarki i poczekaj, aż wyschnie, zanim znów zaczniesz jej używać. Powtarzaj cały proces co najmniej raz w miesiącu, a urządzenie nie będzie zostawiać zacieków na naczyniach.

Więcej o: