Jak naprawić rozkruszone kosmetyki? Nie wyrzucaj ich do kosza. Wystarczy jeden trik, a będą jak nowe

Pudry i cienie w kamieniu mają to do siebie, że często się kruszą. Wystarczy, że raz wypadną nam z ręki i już - mogłoby się wydawać - nadają się wyłącznie do kosza. Na szczęście istnieje prosty sposób, by przywrócić kosmetyki do stanu sprzed wypadku. Ten trik to gratka dla miłośników oszczędności.

Okazuje się, że wcale nie musisz wyrzucać pokruszonego pudru do twarzy lub cieni do powiek. Istnieje prosty i szybki sposób, by je naprawić. Dzięki temu zabiegowi wydasz maksymalnie kilka złotych, a nie kilkanaście jak w przypadku zakupu nowego produktu. Sprawdź, jak najszybciej to zrobić.

Zobacz wideo Niezastąpione kosmetyki, które odejmą ci lat. Patrycja Dobrzeniecka: "Nawet 15 lat mniej"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak naprawić pokruszony puder lub cień? Potrzebujesz jedynie kilku przedmiotów

Aby naprawić pokruszony cień lub puder w kamieniu potrzebujesz jedynie parę rzeczy, które posiadasz już w swoim domu lub znajdziesz tanio w praktycznie każdym sklepie. Przede wszystkim musisz zaopatrzyć się w spirytus rektyfikowany, woreczek foliowy oraz pilniczek do paznokci. Mając te trzy przedmioty, w bardzo łatwy sposób odnowisz swój kosmetyk. Na początek włóż puder do torebki foliowej, żeby nie wybrudzić powierzchni wokół. Następnie pokrusz kosmetyk pilniczkiem do paznokci, starając się zrobić to jak najbardziej równomiernie. Po tym wyjmij puder z woreczka i dodaj do niego kilka kropel spirytusu tak, by uzyskać gęstą papkę. Bardzo dokładnie wymieszaj całość, a następnie uklep tak, by po wyschnięciu otrzymać gładką powierzchnię. Ostaw kosmetyk na kilka godzin, a potem ciesz się odnowionym pudrem.

Jak naprawić pokruszony puder bez użycia alkoholu? Wypróbuj olej kokosowy

Jeśli do naprawy kosmetyku nie chcesz używać alkoholu, możesz równie dobrze skorzystać ze sposobu, uwzględniającego użycie oleju kokosowego. Będziesz potrzebować jedynie kilku kropel oleju, wykałaczki, miseczki, chusteczek oraz monety. Na początek rozpuść olejek kokosowy tak, by otrzymać płynną, lejącą się konsystencję. Następnie do pokruszonego kosmetyku dodawaj stopniowo po jednej kropli płynu, mieszając go dokładnie wykałaczką. Kiedy osiągniesz łatwą w formowaniu masę, owiń monetę chusteczką i przyłóż ją do kosmetyku, by zebrać nadmiar oleju. Wygładź powierzchnię i pozostaw do wyschnięcia na całą noc. Rano możesz już cieszyć się "nowym" pudrem lub cieniem do makijażu.

Więcej o: