Dzięki temu prostemu trikowi z mojego kranu zniknęły wszystkie zacieki. Wystarczy zgnieść i potrzeć

Na moim kranie dość często odkładało się sporo kamienia i nie raz pojawiały się zacieki z mydła. Co więcej, wystarczyła chwila, aby tuż po czyszczeniu znalazły się na nim odciski palców. Poznałam jednak pewien trik, dzięki któremu wszystkie krany w domu lśnią jak nowe.

Nawet na regularnie czyszczonej armaturze często odkłada się kamień. Jeśli detergenty i inne konwencjonalne środki nie dają już rady się go pozbyć, koniecznie wypróbuj ten trik. Zanieczyszczenia znikną błyskawicznie. 

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia? Podpowiadamy

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Na kranie zebrał się osad? Sięgnij po papier do pieczenia

Na kranie dość łatwo zbiera się osad. Przyczyna często leży w twardości wody. Niekoniecznie jest to nawet problem nieregularnego czyszczenia armatury. Jeśli i u ciebie kran już od dawna nie błyszczy, koniecznie wypróbuj ten trik. Sięgnij po papier do pieczenia, a w kilka chwil armatura znów będzie lśnić. Na początek umyj kran tak jak zwykle. To wtedy zazwyczaj pojawiają się zacieki. Musisz pozbyć się nadmiaru wody, aby na kranie nie pozostawał osad. Weź papier do pieczenia i przetrzyj krany tak jak szmatką. Warstwa wosku, która się na nim znajduje, zabezpieczy armaturę przed powstawaniem zacieków, a nawet odciskami palców. Możesz też przecierać krany papierem bez uprzedniego mycia. Jeśli widzisz, że zbierają się na nich odciski palców, od razu zastosuj metodę z papierem, a pozbędziesz się problemu na dłuższy czas. 

Wypróbuj także wazelinę. W mig pozbędziesz się zacieków z mydła

Papier do pieczenia przyniesie świetne efekty, jednak to nie jedyny sposób na pozbycie się zacieków. Koniecznie wypróbuj też trik z wazeliną. Produkt kosztuje zaledwie kilka złotych, a potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Podobnie jak w przypadku triku z użyciem papieru, na początek najlepiej umyć kran i zlew tak jak zwykle. Następnie wytrzyj wszystkie elementy armatury do sucha. Weź kawałek ręcznika papierowego i nabierz odrobinę wazeliny. Na koniec po prostu wetrzyj produkt w każdy kawałek kranu i zlewu. Dzięki temu będą one czyste przez długi czas. Na ściankach kranu nie będą się już tak łatwo pojawiać odciski palców, czy też zacieki z mydła. Osad z kamienia również powinien z utrudnieniem zostawać na armaturze. Warto więc mieć u siebie w domu nieco wazeliny i papieru do pieczenia i używać ich w niekonwencjonalny sposób. 

Więcej o: