Moja babcia zdradziła sekret na bujne hortensje. Ten nawóz sprawia, że są najpiękniejsze w bloku

Hortensje to piękne rośliny, które możemy podziwiać na wielu balkonach oraz tarasach. Piękne kwiatostany tej rośliny przykuwają uwagę oraz dodają uroku przestrzeni. Jak nawozić hortensje, aby cieszyć się ich niesamowitym wyglądem? Moja babcia miała na to sprawdzony sposób.

Hortensja to piękny krzew, który niestety ma dość wysokie wymagania. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji roślina będzie zachwycać pokaźnymi kwiatostanami. Jak dbać o hortensję? Jak się okazuje, bardzo ważne jest tutaj nawożenie. Dzięki mojej babci i jej naturalnemu nawozowi do hortensji, krzewy na balkonie odżyły i znowu cieszą oko! Oto domowe sposoby na pielęgnacje hortensji według mojej babci.

Zobacz wideo Hodujesz w domu monsterę? Sprawdź, czy odpowiednio o nią dbasz

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak dbać o hortensję? Musisz zadbać o odpowiednie stanowisko i warunki 

Hortensja to roślina, która może być sadzona w doniczkach jak i do gruntu. Podczas jej pielęgnacji należy zwrócić uwagę na rodzaj gleby, a musi być żyzna i próchnicza. Krzewy najlepiej posadzić w miejscach dość nasłonecznionych, lecz jeśli będą w półcieniu, również zakwitną, ale nieco wolniej. Kwiat potrzebuje regularnego podlewania, w szczególności latem, gdy temperatura jest wysoka. Hortensje lubią, gdy raz na jakiś czas doda się im składników odżywczych. Dlatego tak ważne jest ich nawożenie, o czym nie miałam wcześniej pojęcia. Na szczęście moja babcia podpowiedziała mi jak wykonać naturalny nawóz do hortensji i teraz robię go regularnie. Sprawdź, jak przygotować domowy nawóz do hortensji

Naturalny nawóz do hortensji. Przepis mojej babci na piękne kwiaty

Jak się okazuje, nie musisz wydawać fortuny na drogie środki ze sklepów ogrodniczych, aby prawidłowo nawozić swoją roślinę. Czasami wystarczy przygotować domowy i naturalny nawóz na bazie produktów, które masz już w domu. Moja babcia od lat do hortensji używała nawozu, który przygotowywała samodzielnie w domu. Efekt? Jej krzewy wyglądają nieziemsko! Do hortensji warto raz na jakiś czas dodawać fusy z kawy, ponieważ rośliny te lubią kwaśne podłoże, a fusy właśnie je zakwaszą. Czyste fusy z kawy wystarczy wysuszyć, a następnie obsypać nimi krzew. Jeśli chcesz na długo cieszyć się pięknymi kwiatami hortensji, dwa razy w miesiącu warto podlać roślinę mieszanką 10 litrów wody z dwiema łyżkami kwasku cytrynowego. 

Więcej o: