Lekkie i lśniące włosy? Eksperci mają na to sposób. Wykonaj to mycie trzy razy, a efekty cię zaskoczą

Sposób na piękne włosy? Co rusz pojawiają się nowe trendy w pielęgnacji pasm. Obecnie coraz większą popularność zyskuje sposób nazywany "triple shampooing". Sprawdź, na czym polega ten prosty trik i dlaczego eksperci uważają, że zapewni ci niesamowicie lśniące i lekkie kosmyki.

Nowym, zyskującym ogromną popularność trendem w myciu włosów jest "triple shampooing", czyli nic innego jak potrójne mycie głowy. Zastanawiasz się, w jakim celu robić to aż trzy razy? Eksperci odpowiadają. To najlepszy sposób na doskonale oczyszczone, lśniące i lekkie włosy.

Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pielęgnacja włosów w stylu "triple shampooing". Niezwykłe właściwości potrójnego zabiegu

"Triple shampooing" to zupełnie nowy trend w pielęgnacji włosów. Codzienne dbanie o fryzurę jest bardzo ważna, ale czy na pewno powinniśmy potrójnie myć kosmyki? Okazuje się, że ma to wiele zalet i korzyści dla zdrowia i jakości naszych włosów. Zwłaszcza jeśli będziemy używać regenerujących kosmetyków lub restrukturyzującego szamponu. Potrójna aplikacja wzmocni ich działanie. Warto jednak pamiętać, że osadzają się one bardzo mocno na skórze głowy i między kosmykami, dlatego istotne jest dokładne wypłukanie ich. Dzięki temu usuniemy wszelkie pozostałości kosmetyków i sprawimy, że nasze włosy po wyschnięciu będą lekkie i błyszczące. Ważne jednak, by prawidłowo stosować tę metodę. Zobacz, jak.

Jak myć włosy, aby stały się gładkie i lśniące? Rady ekspertów

Wielu ekspertów wspomina, aby dokładnie wypłukiwać włosy podczas mycia. Szczególnie, podczas praktykowania "triple shampooing". Robimy to przede wszystkim dlatego, aby pozbyć się nadmiaru kosmetyku i uniknąć przetłuszczenia się skóry głowy, a co za tym idzie ryzyka łupieżu. Bardzo często nasze włosy są matowe i oklapnięte tylko dlatego, że nie pozbyliśmy się wystarczająco dobrze myjącego produktu. Drobinki osadzają się na kosmykach i obciążają je. Potrójne mycie sprawi więc, że będą błyszczące i lżejsze niż zazwyczaj. Drugim bardzo istotnym punktem podczas zabiegu "triple shampooing" jest odpowiednie rozprowadzenie kosmetyków. Zabronione jest pocieranie włosów oraz wykręcanie ich. Powoduje to jedynie wyrywanie słabszych kosmyków i uszkadzanie mieszków włosowych. Eksperci alarmują by tylko i wyłącznie masować skórę głowy oraz nie rozcierać mokrych włosów ręcznikiem, a delikatnie w niego zawinąć, tworząc turban. Fryzurę możemy rozczesać dopiero po lekkim oschnięciu, gdyż mokre włosy są mocniej narażone na uszkodzenia. "Triple shampooing" możemy stosować z oczekiwanymi efektami kilka razy w tygodniu.

Więcej o: