Jak pozbyć się mrówek z domu? Poznaj przepis na domowy oprysk. Wydasz na niego zaledwie kilka złotych

Mrówki potrafią być bardzo uciążliwymi szkodnikami, które często zagnieżdżają się w naszych mieszkaniach, roznosząc zarazki i niszcząc nasze zapasy. Aby się ich pozbyć, wcale nie musisz wydawać fortuny ani stosować chemicznych środków. Poznaj tani sposób na domowy oprysk przeciw mrówkom.

Używanie chemicznych środków na mrówki może być dla nas szkodliwe, dlatego znacznie lepiej jest skorzystać z naturalnych, domowych sposobów, które nierzadko są nawet bardziej skuteczne. Sprawdź, jak wykonać banalnie prosty i niesamowicie tani oprysk, którym zwalczysz uciążliwe owady.

Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sposób na mrówki w domu.  Pozbądź się owadów dzięki naturalnemu opryskowi

Mrówki bardzo skutecznie odstraszymy za pomocą produktu, który większość z nas ma w swoim domu. Ocet ma szereg przydatnych zastosowań, a jednym z nich jest właśnie zwalczanie uciążliwych owadów. Ponieważ mrówki, jak wiele innych insektów, są wrażliwe na niektóre zapachy, możemy bardzo skutecznie odstraszyć je octem spirytusowym. Zastosowanie go jest banalnie proste. Wystarczy, że rozcieńczymy ocet z wodą w równych proporcjach i przelejemy do pojemnika ze spryskiwaczem. Następnie opryskamy wszystkie miejsca w domu, w których pojawiają się mrówki, nie zapominając o blatach, futrynach oraz okolicach okien i kratek wentylacyjnych. Zabieg powtarzamy każdego dnia do momentu, aż wszyscy nieproszeni goście odejdą. Sposób ten jest polecany przez wiele osób i bardzo skuteczny.

Preparat na mrówki. Ten owoc sprawi, że więcej ich nie zobaczysz

Mocno kwaśny smak i nieprzyjemny zapach soku z cytryny równie jak ocet, bardzo skutecznie wypłoszy mrówki z naszego mieszkania. Warto zainwestować kilka złotych w ten owoc, gdyż dzięki niemu w naturalny sposób pozbędziemy się owadów, nie szkodząc sobie ani innym domownikom, chemicznymi produktami. Jeśli zaobserwowaliśmy, jaką trasą poruszają się nasi niechciani goście, możemy po prostu skropić sokiem ścieżki, którymi chodzą. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zastosować podobny oprysk jak w przypadku octu spirytusowego. W tym celu wlewamy wyciśnięty sok z jednej cytryny do naczynia i mieszamy ze szklanką wody. Całość umieszczamy w pojemniku ze zraszaczem i pryskamy wszystkie miejsca stacjonowania insektów. Oprysk z cytryny warto jednak powtarzać nieco częściej, najlepiej dwa razy w ciągu dnia, gdyż jej zapach ulatuje szybciej niż zapach octu.

Więcej o: