Nie wyrzucaj rolek po papierze toaletowym. Dzięki nim w kilka chwil założysz domowy ogródek

Marzysz o niewielkim domowym ogródku? Jeśli nie wiesz, jak do tego podejść chętnie podpowiemy. Będą ci do tego potrzebne rolki po papierze toaletowym. To ekologiczny, ale też najtańszy sposób na samodzielne wyhodowanie roślin. Co więcej, nie jest to wcale trudne.

Domowy ogródek to coś wspaniałego. Nie każdy jednak wie, jak się za to zabrać. Znamy jednak kreatywny, a co najważniejsze ekologiczny sposób, aby wysiać nasiona, z których wyrosną wymarzone rośliny. Dowiedz się, jak użyć rolek po papierze toaletowym.

Zobacz wideo Zioła w domowej kuchni - jak przedłużyć ich żywotność, hodować i mrozić

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jak wykorzystać rolki po papierze toaletowym? Zrób z nich domowy ogródek

Jeśli marzy ci się domowy ogródek, który wypełnisz ziołami lub nawet kwiatami, nie wyrzucaj rolek po papierze toaletowym. Jak możesz je wykorzystać? To właśnie w nich wysiejesz nasiona! Przygotuj sobie kilka rolek po papierze. Następnie natnij od spodu, w taki sposób, aby można było złożyć z powstałych skrzydełek wieczko. W kolejnym kroku nasyp obficie ziemi do przygotowanej "doniczki". Odłóż na chwilę przygotowane rolki i sięgnij po pięciolitrową butelkę po wodzie. Przetnij ją na pół i natnij krawędzie, tak aby skrzydełka mogły swobodnie wyginać się ku górze. W kolejnym kroku ułóż rolki na dnie połówki butelki i nakryj jej górną częścią. Dzięki temu powstanie mini szklarnia. Teraz możesz wysiać do rolek nasiona. Wystarczy je już tylko podlać i poczekać aż nieco wyrosną. Możesz również użyć nieco innej metody, która będzie równie skuteczna. 

 

Domowy ogródek na parapecie. Dzięki temu trikowi stworzysz go w kilka chwil 

Istnieje jeszcze inny genialny sposób na wysiewanie nasion i stworzenie własnego domowego ogródka. Na początek weź plastikową tackę. Następnie przekrój rolki na pół i wyłóż je do przygotowanego naczynia. W kolejnym kroku zasyp wszystko obficie ziemią. Teraz wrzuć nasiona do przygotowanych rolek. Możesz zasadzić zioła, ale także warzywa. Następnie spryskaj przygotowane sadzonki wodą. W kolejnym kroku weź folię spożywczą i zawiń tackę jedną warstwą. Po kilku dniach będziesz w stanie dostrzec już pierwsze liście. Wówczas należy przesadzić sadzonki do większych doniczek. Nie musisz ich jednak wyjmować z rolek, ponieważ są one biodegradowalne i wsadzone do ziemi znikną po pewnym czasie

 
Więcej o: