Twoje ukochane jeansy będą służyć ci przez lata. Wystarczy, że dowiesz się jak należy je prać

Jak prać jeansy, aby móc cieszyć się nimi przez wiele sezonów? Okazuje się, że wcale nie jest to trudne, a ty nie jesteś skazana na częste zakupy tej części garderoby. Dzięki tym poradom mojej babci twoje ukochane jeansy mimo częstego noszenia będą wyglądać jak nowe.

Każdy z nas ma w szafie swoją ulubioną parę jeansów, które chcemy, aby wyglądały jak nowe przez wiele lat. Oczywiście jest to możliwe, jeśli odpowiednio zadbasz o pielęgnacje. Jak prać jeansy? Znam odpowiedź na to pytanie. 

Zobacz wideo Jak udrażniać rury? Domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak prać jeansy? Sposoby mojej babci mogą cię zaskoczyć

Kiedyś nie zwracałam za bardzo uwagi na to, jak piorę swoje spodnie jeansowe, do czasu, aż zauważyłam, jak tracą kolor. Moja ulubiona para jeansów znalazła się w koszu, ponieważ ciągłe pranie ich w pralce sprawiło, że utraciły swój kolor i nie nadawały się już do codziennych stylizacji. Na szczęście z innymi parami nie popełniałam już tych błędów, ponieważ moja babcia powiedziała mi jak prać jeansy, aby ich nie zniszczyć. Na początek warto podzielić sobie spodnie w szafie na te ze stretchem oraz na te wykonane z surowego jeansu. Jeansy ze stretchem można prać w pralce optymalnie raz na miesiąc w maksymalnie 40 stopniach, jednak warto wywrócić je na lewą stronę, zapiąć zamek i opróżnić kieszenie. Wybierając program, włącz taki, aby wirowanie nie przekraczało 800 obrotów na minutę. Po praniu powieś odzież na suszarce i pozwól wyschnąć jej naturalnie. Niestety jeansów z surowego denimu lepiej nie prać w taki sposób, o czym niegdyś nie wiedziałam. Jak zatem prawidłowo je prać?

Pranie jeansów. Ten trik mojej babci uratował nie jedną parę moich spodni

Jeansy wykonane z surowego jeansu wymagają innej pielęgnacji. Pamiętaj, aby nie prać ich zbyt często, wystarczy zrobić to po około 10 dniach noszenia. Jeansy należy prać w zimnej wodzie, a mocniejsze zabrudzenia warto spróbować usunąć gąbeczką i mydłem. Kiedyś tego rodzaju spodnie nie były często prane. Było to spowodowane tym, że chciano, aby jak najdłużej zachowały swój kolor i stan. Babcia poleciła mi stosowany przez nią trik z zamrażalnikiem na wyczyszczenie jeansów. Na czym on polega? Wystarczy, że jeansy włożysz do zamrażalki na całą noc. Dzięki niskiej temperaturze bakterie znikną, a kolor zachowa oryginalny wygląd. 

Więcej o: