Czysta pod這ga bez smug. Wystarczy si璕n望 po ten produkt z kuchni. Nie jest nim soda ani ocet

安i皻a zbli瘸j si wielkimi krokami. To idealny moment, aby wypr鏏owa nowy spos鏏 na mycie pod堯g. Nie potrzebujesz 瘸dnych silnych detergent闚. Wystarczy produkt, kt鏎y masz w kuchni, a panele b璠 l郾i jak nigdy wcze郾iej. Tego triku na pewno jeszcze nie znasz.

Trików na mycie podłóg jest naprawdę wiele. Tego jednak na pewno jeszcze nie znasz. Nie chodzi o ocet ani sod oczyszczon. Wykorzystaj ten produkt, a panele będą lśnić jak nigdy dotąd. 

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz samodzielnie w domu

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jak sprawić, aby podłoga lśniła? Wykorzystaj sól kuchenną

Sól kuchenne może mieć cudowny wpływ na panele. Musisz ją jednak odpowiednio przygotować. Na początek weź szklankę soli kuchennej i zmiel. Możesz do tego użyć młynka lub blendera. Po wszystkim weź wiadro i wypełnij je wodą. Dodaj nieco płynu do mycia naczyń. W kolejnym kroku wsyp przygotowaną sól do roztworu. Wymieszaj dobrze wszystkie składniki. Następnie zanurz w miksturze mopa. Taki specyfik możesz stosować do mycia drewnianych podłóg, ale też kafelków. Smugi i zanieczyszczenia powinny błyskawicznie zniknąć. Co więcej, panele będą wyglądać na wypolerowane. Nabiorą charakterystycznego połysku. Natomiast jeśli chodzi o kafelki, to taki roztwór z soli sprawi, że nie tylko będą one błyszczeć, ale brud będzie do nich znacznie wolniej zbierać. Dzięki temu mycie będzie można przeprowadzać nieco rzadziej. 

Błędy przy myciu podłóg. To przez nie pojawiają się zacieki i smugi 

Choć mycie podłóg wydaje się prostym zadaniem, to podczas tej czynności możemy popełnić kilka błędów. To właśnie przez nie na panelach wciąż zostają smugi. O czym należy pamiętać, aby uniknąć nieestetycznych zacieków? 

  • Odpowiednio dobierz wodę. Gorąca może nie być najlepszym pomysłem. Co prawda nie uszkodzi paneli, jednak detergenty czy inne przygotowane substancje mogą zacząć zbyt szybko odparowywać. W rezultacie na podłodze zostają smugi. 
  • Uważaj na ilość detergentów. Jeśli dodajesz ich zbyt wiele, na podłodze pojawią się smugi, które dość ciężko będzie usunąć. W dodatku wytworzy się piana, której trudno będzie się pozbyć. 
  • Dokładnie odsączaj mop. Jeśli naniesiesz na podłogę zbyt wiele wody, będzie ona znacznie dłużej odparowywać. Przez to mogą pojawić się nieestetyczne smugi. Warto więc jak najczęściej odsączać swoje narzędzia. Cienka warstwa wody w zupełności wystarczy, aby usunąć zabrudzenia.
Wi璚ej o: