Zastosowałam genialny trik na mycie okien i pozbyłam się smug. Nigdy nie były tak przejrzyste

Czym myć okna, żeby nie było smug? To pytanie często zadawałam sobie tuż przed wielkanocnym sprzątanie. Jeśli też się nad tym zastanawiasz, to chętnie opowiem ci o triku, który sama przetestowała. Dzięki niemu bez problemu pozbyłam się brudu nawet z dużych okien balkonowych.

Moje okna nigdy nie były aż tak przejrzyste. Wiele lat zmagałam się ze smugami, pozostawianymi przez detergenty. Jednak ten patent sprawił, że nie muszę się już nimi przejmować. Okna są czyste i lśniące.

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Czym myć okna, aby lśniły? Wykorzystaj szmatkę i mopa

Jeśli chcesz skutecznie umyć okna, koniecznie zastosuj ten trik. Potrzebne ci będą: płyn do mycia naczyń, ocet, woda, mop, dwie szmatki i wiadro. Napełnij wiadro sporą ilością wody. Następnie dodaj ocet i płyn do mycia naczyń. Teraz sięgnij po pierwszą szmatkę. Namocz ją w roztworze i delikatnie odsącz. Owiń dookoła mopa. Teraz wystarczy już tylko umyć okna. Nie musisz mocno szorować. Zabrudzenia powinny być skutecznie usuwane. Później usuń szmatkę i nałóż drugą, jednak tym razem suchą. Przetrzyj jeszcze raz okna. Dzięki temu, że potraktujesz je suchą szmatką, usuniesz wszystkie smugi. Gotowe. Twoje okna powinny lśnić i być przejrzyste jak nigdy wcześniej. Możesz również zastosować inny trik. 

Maszynka do mycia okien nie będzie potrzebna. Wystarczy zwykła gazeta

Innym genialnym trikiem na mycie okien jest użycie gazet lub filtra do kawy. Ważne jednak, aby papier nie był zabarwiony kolorowym tuszem. Zgnieć papier i namocz w misce z ciepłą wodą. Następnie przetrzyj zabrudzone okna. Po wszystkim wystarczy przetrzeć szybę suchą gazetą. Dla lepszego efektu możesz namoczyć papier w wodzie z płynem do mycia naczyń. Dzięki temu okna powinny dodatkowo błyszczeć. 

Możesz wypróbować także trik z gliceryną. Weź wiadro i dolej wody. Następnie dodaj jedną łyżeczkę gliceryny. Bez problemu kupisz ją właściwie w każdej aptece. Substancja stworzy na oknie warstwę ochronną. Dzięki temu szyba nie tylko stanie się znacznie bardziej przejrzysta, ale także będzie odporna na osadzanie się kurzu oraz pyłków. W praktyce oznacza to, że znacznie rzadziej będzie trzeba myć okna. Nie musisz się także obawiać o smugi. Polerowanie okien gliceryną skutecznie usunie je na dobre. 

Więcej o: