Jeśli twoja deska klozetowa skrzypi, biegnij do apteki. Znajdziesz tam preparat na ten irytujący problem

Jeśli deska klozetowa wydaje nieprzyjemne dźwięki, to znak, że pora coś z tym zrobić. Choć nie zakłóca to jej pracy, to bywa niesamowicie frustrujące i irytujące. Nie trzeba jednak wymieniać całej deski. Wystarczy sięgnąć po produkt z apteki, który w mig upora się z tym problemem.

Skrzypienie deski klozetowej może być naprawdę irytujące. Nie trzeba jednak jej wymieniać. Wystarczy zastosować jeden produkt, a frustrujące hałasy znikną na dobre.

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jak naprawić skrzypiącą deskę klozetową? Ten produkt rozwiąże problem

Z biegiem czasu nawet deska klozetowa ulega zużyciu. Jeśli posiadasz wolnoopadający egzemplarz, to może on powoli tracić swoje funkcje i zacząć skrzypieć. Jednak nawet jeżeli problem się pojawi, nie trzeba wymieniać deski. Wystarczy sięgnąć po odpowiedni produkt. Znajdziesz go w każdej aptece. Co więcej, nie jest wcale drogi. Mowa o oleju parafinowym. Substancja z pewnością sprawi, że deska będzie jak nowa i przestanie skrzypieć. Jak użyć specyfiku? Na początek zdejmij deskę i dokładnie oczyść jej zawiasy z zalegającego brudu i kurzu. Następnie weź strzykawkę i wypełnij ją olejem parafinowym. W kolejnym kroku wstrzyknij substancję pomiędzy wałek, a uszczelkę deski. Teraz wytrzyj wszystko do sucha i gotowe. Zamontuj deskę z powrotem na toaletę zgodnie z instrukcją. 

Muszla klozetowa jest mocno zabrudzona? Mamy na to pewien trik

Skoro zabierasz się już za czyszczenie toalety, warto zrobić to w całości. Jak usunąć zalegający brud z muszli klozetowej? Podpowiadamy. 

  • Weź 1/3 szklanki sody oczyszczonej i wymieszaj z 1/4 szklanki kwasku cytrynowego. 
  • Wymieszany proszek wsyp do muszli klozetowej.
  • W kolejnym kroku weź szczotkę i zacznij szorowanie. Powinna powstać piana. 
  • Następnie zostaw toaletę na 30 minut. Środek musi mieć czas na działanie.
  • Na koniec umyj muszlę klozetową tak jak zawsze. 

Jeśli zastanawiasz się, jak jeszcze można umyć muszlę klozetową, wypróbuj metody z octem. Możesz go użyć po wsypaniu do muszli sody oczyszczonej i kwasku cytrynowego. Podgrzej delikatnie ocet, a następnie wlej do toalety. Zostaw nieco specyfiku, aby w następnym korku wziąć szmatkę, nasączyć ją i przy jej pomocy wyczyścić ściany muszli. Warto zostawić ocet w toalecie nawet na kilka godzin, aby dodatkowo zadziałał na brud. 

Więcej o: