Babcia podpowiedziała mi jak poradzić sobie z plamą na dywanie. Sięga po jeden produkt

Moja babcia zna naprawdę wiele przydatnych trików, które obecnie nie są zbyt popularne. Szkoda, ponieważ potrafią zdziałać prawdziwe cuda. Ostatnio zdradziła mi sposób na czyszczenie dywanów. Dzięki niemu pozbyłam się plam, a w dodatku dywan stał się miękki jak w dni zakupu.

Czyszczenie dywanów potrafi być prawdziwym utrapieniem. Jednak ten trik na zawsze rozwiąże ten problem. Zapomnisz o panice, która towarzyszyła ci kiedy herbata lub kawa wyleje się na materiał. 

Zobacz wideo Trzy skuteczne, domowe myki na czyszczenie różnych plam na dywanach

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się plamy z dywanu? Ten sposób pokazała mi babcia

Jeśli na dywanie pojawia się plama z substancji, która jest dość ciężka do usunięcia, możesz wpaść w panikę. Nic w tym dziwnego, ponieważ nawet z łatwiejszych materiałów trudno jest pozbyć się kawy lub innego napoju. Istnieje jednak pewien trik. Znała go na pewno twoja babcia i mama. Jeśli chcesz, aby na dywanie nie było śladu po nieszczęśliwych wpadkach, sięgnij po mąkę ziemniaczaną. Proszek powinien świetnie poradzić sobie nawet z najbardziej problematyczną plamą. Wystarczy, że wysypiesz mąkę na zanieczyszczenia. Pamiętaj, aby zrobić to jak najszybciej. Sposób zadziała najlepiej na świeży brud. Kiedy wysypiesz już proszek na plamę, musisz zachować cierpliwość. Najlepiej zostawić go na dywanie przez co najmniej 12 godzin. Po upływie tego czasu wystarczy jedynie odkurzyć dywan i gotowe. Mąka powinna wchłonąć zanieczyszczenia i pozostawić materiał nieskazitelnie czysty. 

Jak wyczyścić dywan? Warto sięgnąć po sodę oczyszczoną

Jeśli akurat nie masz pod ręką mąki ziemniaczanej, ale w kuchni znalazło się miejsce dla sody oczyszczonej, to z powodzeniem możesz użyć właśnie tego produktu. Wsyp proszek do miski, a następnie dodaj do niego wodę, tak aby powstała gęsta papka. Następnie nałóż przygotowany preparat czyszczący na plamę. Pamiętaj jednak, że soda oczyszczona może nie zadziałać na tłuste zanieczyszczenia, jednak bez problemu usunie plamy po kawie. Rozprowadź papkę z sody po zabrudzeniach. Następnie odczekaj 15 minut i zmyj wszystko wilgotnym ręcznikiem lub szmatką. Dzięki temu brud powinien odejść w niepamięć. Jeśli plama nie zniknęła po jednym takim zabiegu, spróbuj powtórzyć wszystkie czynności nawet kilkakrotnie. 

Więcej o: